Po delší době se v českobudějovickém dresu vrátil do základní sestavy blokař Sukuba, který marodil s poraněnými kolenními vazy. Po dvou prohraných setech domácí dokonale průběh obrátili. Úvod rozhodujícího setu, na rozdíl ode všech předešlých, zvládl český mistr brilantně – 4:0 a 7:3. Rozjetý domácí celek ale přibrzdily chyby v útoku, stav 12:9 se změnil na dramatických 12:11. Olej do ohně přilili rozhodčí, kteří za stavu 13:11 otočili verdikt, nejprve výměnu připsali Příbrami, po domluvě správně ohodnotili tečovaný balon a připsali bod Jihostroji – 14:11. Druhý mečbol České Budějovice přetavily v zisk velmi cenné výhry – 15:12.

Hlasy trenérů

Jan Svoboda (Příbram): „Jsem spokojen s výkonem, nejsem spokojen s výsledkem. Dokážeme potrápit a zatlačit týmy, které mají veliké ambice, ale nedotáhneme to ještě do konce. Ve třetím setu za stavu 16:12, jsem byl přesvědčen, že to dohrajeme. Nechali jsme si výhru proklouznout. Inkriminovaný moment? Teč byla, to je jasné. Na rozdíl od rozhodčích to poznám, jsem v hale denně. Tento moment zápas nerozhodl. Ale byla to fatální chyba hlavního rozhodčího, který nechal rozhodnout praporkáře, přitom čárového pět setů ignorovalo. Praporkář zvedl praporek až když začali Budějovičtí protestovat, to svědčí o charakteru člověka..“

Petr Bom (Jihostroj České Budějovice): „V první dvou setech, když jsme dostali Příbram na těžký balon, tak jsme ho nedokázali zablokovat. Do koncovky jsem šli s mankem, ve třetím setu jsme zkusili risk, začalo se to pomalu otáčet. Začali jsme dobře podávat, ubránili jsme důležité balony. Jsem rád, že jsme zápas nepoložili. O síle Příbrami jsme věděli. Teče v koncovce byly, podle mne praporkář signalizoval teč okamžitě.“

FAKTA, čas 132 minut, diváků 500, rozhodčí Kvarda, Fink – Nahodil, Sokol.

Jihostroj ČB: Sládeček, Bonini, Sukuba, Mach, Emmer, Čajan – libero Habada (Pochop, Michálek, Dvořák, Zach). Trenér Petr Brom.

Vavex Příbram: Křesťan, Kriško, Havrlík, Burrow, Salon, Haník – libero Bence (Hýský, Čížek, Pekárek). Trenér Svoboda.