Tipovat výsledek si ani jeden z trenérů netroufá. Před prvními zápasy čtvrtfinále, které začíná již v pátek v 17.30 v českobudějovické Sportovní hale, by ale rádi viděli vedení svého týmu.

Jak trenér Příbrami Jan Svoboda, kterému přesdívají Honzátko, tak trenér Českých Budějovic, známý též jako Jahoda, berou jen vítězství. „Já tipovat můžu, ale nikdy se stejně netrefím,“ směje se trenér příbramských Kocourů. Budějovický Brom se do předpovědí také moc nehrne. „Tipovat nechci,“ říká jako vždy. „Po dvou zápasech bych ale chtěl být ve vedení dva nula.“ To by také bylo, aby nechtěl.

Svoboda naznačuje, jakým směrem by si přál, aby se série vyvíjela. „Rádi bychom hráli před domácím publikem dva zápasy, nepojedeme do Budějovic prodat kůži lacino.“

Podle ohlasů fanoušků Jihostroje to bude velký boj. I proto, že domácím bude chybět zkušený Čajan. Napovídají tomu i výsledky – Příbramští doma Jihočechy porazili, pod Černou věží vedli 2:0, 2:3 však prohráli. I v poháru byli lepší. Jenže play off je úplně jiná soutěž, jak sportovci říkají…

Zdeněk Haník, reprezentační trenér

Jak podle vás dopadne série mezi Příbramí a Budějovicemi?
To nevím, netroufám si odhadnout. Favoritem jsou ale České Budějovice.

Co bude ve čtvrtfinále rozhodovat?
Podle mého názoru to, zda Budějovice v této sestavě, ve které hrají již tři roky, nejsou unavené. Výkonnostně jsou na tom lépe, ale rozhodne to, s jakou psychickou energií do toho půjdou.

Je pro Jihostroj výhodou, že Příbram již několik let chyběla v play off?
To nevím, je tam pár zkušených hráčů, co už to mají za sebou, takže si to nemyslím. Naopak výhodou pro Budějovice jsou zkušenostiz posledních let a z Ligy mistrů.

Kdo podle vás bude tahounem, který povede svůj tým do semifinále?

Ještě nikdo neviděl hrát Argentince Boniniho v play off, tak uvidíme. Zbytek týmu je vysoký standard – Habada, Zach, Čajan, Sládeček, to jsou lidi, u kterých se nedají očekávat žádné výkyvy, ale někdo zazářit musí. Na druhé straně u Příbrami záleží, jak si povede mladý nahrávač Haník.

Jak vidí bývalý reprezentační nahrávač souboj Sládečka a Haníka mladšího?
Oba jsou malí, oba mají podobný styl hry. Na straně Sládečka je ale zkušenost, oproti Haníkovi, kterému je dvaadvacet. A to je málo.

Je to otevřené, míní reprezentant Hudeček

Jak si vede jeho mateřský klub sleduje, jak se dá. Především ale na internetu a od kamarádů z volejbalového kruhu, se kterými je neustále v kotaktu. Reprezentant Ondřej Hudeček (27) válí ve francouské nejvyšši soutěži, jeho Montpellier se ale momentálně drží čest kole před koncem základní části na první nepostupové pozici, tedy na devátém místě. „Ale určitě se do play off dostaneme,“ věří odchovanec českobudějovického Jihostroje.

Podle dostupných informací, které reprezentační smečař a univerzál má, soudí, že to Českobudějovičtí nebudou mít jednoduché. „Mají zraněného Čajana, že? To to budou mít asi těžší, protože patřil k nejlepším útočníkům ligy,“ ukazuje Hudeček, že i když již dlouhou dobu hraje volejbal za hranicemi, má stále přehled. „Pro Jihostroj ale hovoří zkušenosti, věřím, že postoupí,“ dodává.

„Také to, že spolu hrají již třetí sezonu, jsou zkušení, mají dobrou obranu a hlavně začínají doma. A také mají kluci lepšího nahrávače,“ říká zkušený volejbalista. Jindy by favorizoval „svůj“ klub, ale nyní to vidí jinak. „Bude to otevřené, když nemají toho Čajana. Příbram navíc nemá co ztratit,“ říká Hudeček.

LETOŠNÍ BILANCE:

Extraliga:
25.10. Příbram - ČB 3:2 (-21,23,21,-20,13)
17.01. ČB - Příbram 3:2 (-23,-22,21,18,12)

Po základní části:
Jihostroj ČB 3. místo – 38 bodů
Příbram 6. místo – 34 bodů

Český pohár:
Příbram - ČB 3:2 (-20,-23,22,35,14)