Samotní závodníci v třetí titul v řadě věří. „Bude to těžké. Ale zůstali jsme prakticky pohromadě, dobře jsme posílili, šance je obrovská. Záležet ale bude na tom, jak se nám budou vyhýbat zranění,“ tvrdí první smečař jihočeského celku Miroslav Čajan.


Velká perspektiva
A ví, o čem mluví. V případě zranění hráče základní sestavy bude mít kouč k dispozici mladé a nepříliš zkušené hráče. Univerzál Michálek, nahrávač Dvořák a smečaři Procházka s Emmerem si prý ale zatím vedli dobře. „Od začátku přípravy je na nich vidět zlepšení. Šancí dostávají dost, vždy odehrají to, co se od nich čeká. Určitě je v nich velká perspektiva,“ míní opora Bromova výběru.


Podle prezidenta klubu Jana Diviše by měli právě tito nadějní hráči dostávat ještě více šancí v základní části, než tomu bylo loni. „Uvidíme, jak si povedou v lize. Je to něco jiného než turnaje, ve kterých o nic nejde. Ten tlak je větší,“ podotýká volejbalista s vynikající přihrávkou.


A jde se hrát…
První extraligový zápas je na programu již v sobotu. Jihostroj zajíždí na Kladno. „Všichni už se opravdu moc těšíme. Konečně je za námi příprava a jde se hrát,“ mne si spokojeně ruce Čajan. Věří, že utkání dopadne dobře. „Poslední turnaj nám vyšel dobře, myslím, že by to mělo fungovat. Každým odehraným turnajem jsme se zlepšovali, nyní v Polsku to vygradovalo kvalitním výkonem. Uvidíme ale v lize.“


Úvodní duel bude podle Čajanových slov hodně těžký, na Kladně se nevyhrává snadno. „Budou patřit mezi favority soutěže, navíc v jejich hale se nikomu nehraje dobře. Loni jsme tam prohráli oba zápasy v základní části, o to větší motivaci máme nyní,“ tvrdí.


Spolu se středočeským týmem by měli Českobudějovičtí svádět největší souboje s tradičně silnou trojicí. „Ostrava, Liberec a Opava, to budou největší rivalové v cestě za obhajobou,“ ví bývalý slovenský reprezentant.


Vedle extraligy a Českého poháru i letos obohatí Jihostroj své fanoušky atraktivními zápasy v nejkvalitnější klubové soutěži – Lize mistrů. Na kvalitní evropské soupeře už se celý tým rovněž hodně těší. „Extraliga je dlouhodobý cyklus, motivace většinou graduje až v play–off. Liga mistrů je svátek, budeme hrát s týmy nabitými reprezentanty, je to vlastně podobné jako hrát play off,“ sdělil dvaatřicetiletý zkušený smečař.

PROGRAM VK JIHOSTROJ Č. BUDĚJOVICE:

Extraliga:
20.09. 18:00  Kladno - Č. Budějovice
28.09. 16:00  SCM - ČVS - Č. Budějovice
4.10. 18:00  Č. Budějovice - Praha
11.10. 17:00  Opava - Č. Budějovice
18.10. 18:00  Č. Budějovice - Liberec
25.10. 17:00   Příbram - Č. Budějovice


Liga mistrů:
5.11. Č.Budějovice - Noliko Maaseik
12.11. Vitoria SC - Č. Budějovice
10.12. Dynamo Moskva - Č.Budějovice
17.12. Č. Budějovice - Dynamo Moskva
14.1. Č. Budějovice - Vitoria SC
21.1. Noliko Maaseik - Č. Budějovice