Tipnout si, kdo ze semifinálových sérií půjde do finále, lze jen těžko. Po čtvrtfinále s Příbramí se Bromovi hráči na souboj o postup do závěrečné série o titul těší. „Těšíme se moc. Naštěstí to všechno dopadlo dobře, postoupili jsme, tak zase letos zkusíme postoupit do finále,“ říká spokojený smečař Jihostroje Vojtěch Zach, jemuž se poslední utkání s Příbramí povedla.

S Ostravou se loni utkali Jihočeši až ve finále, které vyhráli 4:1 na zápasy a ztratili pouze tři sety. To nepamatuje pouze univerzál Diego Bonini a blokař Michal Sukuba, kteří přišli až letos v létě. „Komplex z minulé sezony mít asi nebudou. Nevíme, co od nich očekávat, nevíme, jak to vypadá s Motysem, jestli vůbec bude hrát. Případně jak se poperou s jeho absencí. Je tam tolik neznámých, těžko odhadovat, jak to bude vypadat,“ podotýká sedmadvacetiletý volejablista.

Jisté je pouze to, že DHL Ostrava vyhrála letos obě vzájemná utkání. Doma 3:2, v Českých Budějovicích 3:1. „To je jediná jasná věc. Letos hráli dobře, mají silný a vyrovnaný tým, nedělají chyby,“ konstatuje.

K vidění bude několik zajímavých minisoubojů. Ten první obstarají (možná) Radek Motys s Diegem Boninim. Dva univerzálové. První hrál pět let pod Černou věží, druhý hájí barvy Jihostroje první sezonu. „Hlavně to bude ale souboj dvou matadorů, blokařů Standy Pochopa a Přemka Kubaly,“ podotýká Zach.

Oba jsou bývalí reprezentanti, oba hrají ve svých týmem velice důležitou roli. „Jsou to blokařské persony. U nás je tedy Standa určitě,“ dodává smečař. „A samozřejmě nesmíme opomenout souboj dvou slovenských nahrávačů Zaťka a našeho Sládečka,“ uzavírá.