Spolu s nimi odpovídali na otázky novinářů ještě manažer Zdeněk Scheichl, trenér Petr Brom a z řad hráčů dorazil kapitán Stanislav Pochop.


„Chceme se pokusit sem vnést nové prvky, které zatraktivní volejbal, chceme přinést novou vlnu , která přitáhne co nejvíce dětí,“ prohlásil prezident. „A hlavně dobře reprezentovat město.“


Rozpočet klubu se vyšplhal díky účasti v Lize mistrů na hranici 14 milionů. Novinkou v letošní sezoně je podrobná statistika z utkání. Tu musí každé domácí družstvo zaznamenávat v programu DataVolley. „Jsme třetí země v Evropě, která tento systém zavádí,“ informoval manažer.


Kapitán Pochop prohlásil, že by Jihostroj neměl chybět v trojici nejlepších týmů. „A s námi Opava a Liberec. Jsme hdně motivovaní, mužstvo si oproti loňsku věří. To bylo vidět i na turnajích. “ V extralize je cílem semifinále, v Českém poháru pak finále. „Budeme hrát čtyřčlennou skupinu, to je záležitost dvou dnů,“ informuje trenér Brom. Pohár bude rozdělen do dvou skupin po čtyřech, do finále postupují jen vítězové.


V mládežnických kategoriích by se letos mohlo hrát hodně vysoko. „Máme silný tým, je vidět dlouhodobější práce. Když budou všichni zdraví, měli bychom hrát finále,“ říká šéftrenér mládeže, trenér juniorů Jihostroje a prvoligové farmy EGE ČB René Dvořák.