Ústí nad Labem, v jehož sestavě pravidelně nastupuje českobudějovický odchovanec blokař Miroslav Bezděka, není v optimální formě. Hráči už dostali od vedení pokuty za předváděné výkony.


Povinné body


Pro Jihočechy by duel s devátým týmem Kooperativa extraligy měl znamenat povinnost bodovat. „Jsou to povinné body, které by měly zůstat doma, ale nebude to sranda. Liga je hodně vyrovnaná,“ varuje před zítřejším duelem trenér Petr Brom.


Ten ještě stále nemůže počítat s blokařem Michalem Sukubou, na jeho místě by i tentokrát měl začít kapitán Stanislav Pochop.

Nedostane místo něj ale proti slabšímu soupeři šanci mladý Kozák z EGE? „Otázka je, kdo je slabší. Já se vždy před zápasem Standy ptám, jak na tom Standa je, jestli může hrát. Tak uvidíme,“ neprozradil ani tentokrát své záměry českobudějovický kormidelník.


V posledním utkání Jihostroj uhrál v Mladé Boleslavi vítězství 3:1 nad Benátkami, trenér Brom ale příliš spokojen nebyl. „Přivezli jsme body, nic víc. Vedli jsme vždy v koncovce o dost bodů, pak ale přišla zráta koncentrace a výkon šel dolů. Dá se říci, že ze šestibodového náskoku jsme se báli, abychom to dohráli,“ sdělil.


Proti Benátkám nastoupil od začátku mladý smečař Emmer místo zraněného kolegy Zacha, jenž se zranil při utkání Ligy mistrů v Portugalsku. Dnes už by se měl objevit zpět v základní sestavě příbramský odchovanec.