„Protože má nejvyváženější a dospělý tým, nemá slabinu ani na jednom postu. Už si to všechno sedlo a všichni se znají,“ nabízí svůj pohled zkušený kouč, jemuž se s národním týmem podařilo v neděli postoupit z baráže na mistrovství Evropy, které se uskuteční příští rok v Polsku.


Tým jej následuje
S trenérem jihočeského celku Petrem Bromem se dobře zná,nejednou se vyjádřil o jeho kvalitách. „Je to trenér, kterému jeho družstva vždycky hrají dobře. Nikdy neměl problém s tím, že by ho družstvo nenásledovalo. I to je hodně důležité,“ podotýká.


Českobudějovický klub je podle trenéra národního týmu silný nejen tím, jaký má kádr. „Budějovice jsou silné i svým podvědomím, je to volejbalové město, které dokáže naplnit halu.“


Důležité podle něj bude, jak si Jihočeši povedou v prestižní Lize mistrů. Ta startuje předposledním měsícem v roce. „Uvidíme, zda je to nezmůže a nevyčerpá. Může se to stát, pokud budou mít ambice a postoupí do další fáze,“ naznačuje, že úřadujícímu mistru věří i v nejkvalitnější evropské klubové soutěži. „Pak by se jim situace mohla zkomplikovat. Ale i tak věřím, že i potřetí v řadě budou mistři,“ dodává.


Show pro diváky
S tím souhlasí i muž, jenž přichází s dvoumetrovými volejbalisty do fyzického kontaktu každý den. Masér Jihostroje Filip Hoch se stará o svaly, šlachy, či jiné bolístky již dvanáctou sezonu. „Poslední dva roky jsme hráli hodně týmově. Když bude i letos základní sestava fungovat tak, jak má, bude ji dobře doplňovat zbytek týmu, tak to bude zase úspěšná sezona,“ domnívá se smečařská opora českobudějovické Lokomotivy.


Filip Hoch stojí i za nově se rodícím projektem, který by měl do českobudějovické Sportovní haly přitáhnou ještě více lidí. „V průběhu sezony se pokusíme pro diváky zatraktivnit domácí utkání,“ přibližuje. Zkvalitnit by se měla komunikace s bubeníky, kteří cestují za Jihostrojem i na zápasy hrané venku.


Diego se bude líbit
„V plánu je třeba i dětský koutek, volejbalovvý ples nebo návštěvy škol. Chceme ještě více prezentovat volejbal,“ informuje a dodává, že vše je ještě v zárodku. „I proto touto cestou hledáme lidi, kteří by do toho šli. Hledáme někoho, kdo bude dělat šou pro diváky. Takového režiséra zápasu. A nemusí to být ani profesionál, klub by si ho v tomto směru vychoval sám,“ sdělil Hoch. Na prvním domácím utkání (4.10. s ČZU Praha) se však žádné novinky očekávat nedají. „Zatím se mohou diváci těšit jen na nové posily. Zvláště ženskou část bude jistě zajímat univerzál Diego Bonini. Je to jižasnký typ, jistě se jim bude líbit,“ směje se masér českých mistrů.