Tým úřadujících volejbalových mistrů, který zahájí v září boj o udržení nadvlády nad českými vysokými sítěmi, je již kompletní. Kádr je uzavřen. „Ještě musíme doladit nějaké drobnosti týkající se mladých hráčů, ale jinak jsme hotovi,“ sdělil manažer českobudějovického Jihostroje Zdeněk Scheichl.

Klub opustilo šest hráčů, přišly však rovnocenné náhrady. „Máme stejně dobrý kádr jako loni. Ti, kteří přišli, jsou stejně dobří, jako ti, kteří odešli,“ tvrdí. I letos nechtějí Budějovičtí chybět v bojích o zlato. „V případě, že budeme kompletní a nedostaneme se do finále, budeme to brát jako neúspěch,“ podotýká manažer Jihostroje.

Nemusí být první

Vedení klubu by v letošní sezoně chtělo zapojit do hry více mladých nadějných volejbalistů z vlastní líhně. Už v minulém ročníku se do dvanáctky vyvolených dostali Procházka s Dvořákem, nyní dostane šanci na postu druhého univerzála za Argentincem Boninim juniorský reprezentant Petr Michálek. „Chceme, aby hráli. Musí dostat větší šanci, i proto letost tolik neprahneme po vítězství v základní části,“ informuje Scheichl.

Převezmou role

„Naše snaha je, abychom ty kluky připravili na to, že brzy převezmou role po hráčích ze základu,“ přibližuje plán, který je směrován do dalších let. Při shánění dobrých hráčů totiž hrají hlavní roli finance. „Když si je vychováme, nemusíme si pak neustále někoho kupovat,“ vysvětluje manažer Jihostroje. „Naši junioři jsou mistry republiky, už to svědčí o jejich kvalitě. Kde jinde bychom měli brát. Bylo by špatné, kdybychom toho nevyužili,“ dodává.

Kádr pro sezonu 2008/2009

NAHRÁVAČI:
Michal Sládeček (29, 3.sezona)
Lukáš Dvořák  (19 let, 1.)

BLOKAŘI:
Radek Mach   (23 let, 6.)
Stanislav Pochop (41 let, 3.)
Michal Sukuba  (27 let, 1.)
Ondřej Pitner?  (23 let, 4.)

SMEČAŘI:
Vojtěch Zach   (27 let, 5.)
Miroslav Čajan  (32 let, 3.)
Martin Procházka (19 let, 1.)

UNIVERZÁLOVÉ:
Diego Bonini    (29 let, 1.)
Petr Michálek   (19 let, 1.)

LIBERO:
Petr Habada   (33 let , 17.)


PŘIŠLI: Diego Bonini (Belgrano – Arg.), Michal Sukuba (Opava), Martin Procházka, Lukáš Dvořák, Petr Michálek (všichni dorost).


ODEŠLI: Štěpán Smrčka (Paříž), Radek Motys (Ostrava), Ondřej Fučík (Liberec), Martin Pražák (ČZU Praha B), Ján Ventruba (Bratislava?), Jaroslav Emmer (EGE?).