Jejich tým prošel velkou změnou. Z původního Kladna, které loni jako jediné dokázalo okrást českobudějovické volejbalisty v jejich domácím prostředí o body, zůstalo jen pár hráčů. Odešel univerzál Rybníček, o zbytek se Středočeši podělili s partnerským CZU Praha. „Rozhodně už to není to Kladno, které hrálo v loňských sezonách, rozhodně to nic neubere na jejich rychlé hře, a to díky Skladnému,“ tvrdí blokař Budějovických Štěpán Smrčka.

Braňo dělá problémy

Slovenský reprezentant Braňo Skladaný je velkou zbraní Kladenských, praktikuje nebezpečnou rychlou hru, která dělá problémy každé obraně. „Myslím si, že ti hráči, i když jsou to mladší ročníky, tu jejich rychlou hru hrát budou. Asi ne tak úspěšně, jako to hrával Rybníček, i tak to ale bude těžké je ubránit,“ uvědomuje si Smrčka.


Trenér Brom bude mít k dispozici všechny své svěřence, spolehnout se tak může na osvědčenou základní sestavu. „Musíme začít od sebe. Musíme začít dobře na servisu, což nám v posledních zápasech moc nešlo.“ Právě na podání se v týdnu během tréninků Budějovičtí zaměřili.


Podle Smrčky by měl být Jihostroj alespoň mírným favoritem. „Hrajeme doma, jsme kompletní, tak snad vyhrajeme,“ věří v sílu svého týmu šestadvacetiletý blokař.