Zápas hodně ovlivnila už úvodní sada. Budějovičtí v ní propásli za stavu 21:24 tři setboly a neskutečně dramatické koncovce podlehli 29:31.
I ve druhé sadě několikrát Kladnu odskočili, ovšem domácí zase vyrovnali. Přesto koncovku zvládli. „Bylo to to samé jako v prvním setu, naštěstí jsme to už ale zvládli,“ poznamenal trenér jihočeského celku Petr Brom.

Hodně chyb

To samé přišlo i ve třetím dějství. „Vedli jsme dvacet dva devatenáct a opět jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ mrzí trenéra. Ve čtvrtém setu už bylo Kladno od začátku lepší a vyhrálo s šestibodovým rozdílem.


„Byl to hodně dramatický volejbal, hezký pro diváky. Ale i mě se dobře koučoval,“ řekl domácí trenér Jan Svoboda, podle něhož Budějovickým v úvodu vycházela sázka na jistotu a rozvahu, od třetího setu však nenašli toho pravého útočníka, jenž by rozhodl. „A my se hodně zlepšili,“ dodal spokojený Svoboda.


„Dělali jsme v utkání hodně chyb. Každý si udělal jednu a místo toho abychom je přehráli, tak jsme je nechali vlastními chybami otočit zápas,“ tvrdí kormidelník účastníka Ligy mistrů.


„Tím ale nesnižuji výkon Kladenských. Když si přihráli, Skladaný to kvalitně odnahrával a my měli problém s obranou,“ informuje Brom.
Tomu se v určitých momentech nelíbil herní projev některých jedinců. „Chyběl nám kolektivní duch, nefungovali jsme chvílemi jako tým, neplnili jsme to, co jsme měli,“ povzdychl si. Ale i bojovnost byla znát na domácích volejbalistech o něco více. „Byli jsme chladní, kluci umějí bojovat více,“ tvrdí.

Mládí zdarma

Už dnes přicestuje řecká výprava pod Černou věž. První ze tří tréninků absolvuje ještě večer v hale Zemědělské univerzity Na Sádkách, další zítra večer a pozítří dopoledne už ve stánku Jihostroje.


Stejně jako na utkání s Cuneem, i na Soluň se mohou přijít podívat mladí volejbalisté zdarma. Jihočeské mládežnické kluby i s trenéry mají vstup volný. „Je to stejné jako na první utkání. Sraz je čtvrt hodiny před zápasem před hlavním vchodem,“ vzkazuje zájemcům člen výboru Josef Lundák. Utkání začíná v 17:30.

 

Únava na nich byla znát, říká

Výhru nad Jihostrojem kladenští volejbalisté pořádně oslavili. „Takové vítězství se počítá dvojnásob. Ale moc jsme to nepřeháněli, v pondělí už zase hrajeme,“ sdělil po vítězství nad účastníkem Ligy mistrů odchovanec Českých Budějovic ve službách Kladna smečař Martin Böhm (20). Ten měl ze svého prvního vyhraného střetnutí s Jihočechy velkou radost.


Co v utkání podle vás rozhodlo?
Asi nejvíce to, že jsme byli psychicky silní a vydrželi jsme ztrátovat. Jihostroj téměř vůbec nechybuje, zato my ano. Tentokrát jsme je nedělali, určitě mělo na vítězství podíl i štěstíčko.


Myslíte si, že vám pomohlo i to, že Budějovičtí mají za sebou náročné cestování?
Určitě byli unavení, v některých momentech to na nich bylo vidět. Jihostroj je znám tím, že má dobré blokaře, ale tentokrát to nepotvrdili. Třeba na Standovi Pochopovi byl náročný program znát.


Vy už asi nevnímáte tyto souboje s vaším bývalým klubem nijak prestižně?

Právě že ano. Proti nim se mi vždy nedařilo, teď jsem to trochu prolomil. Byla to moje první výhra nad jihočeským celkem. Je to pro mě pořád zápas s jiným nábojem, nejen protože kluky znám, ale také proto, že jsem z Budějovic.

Kladno – České Budějovice 3:1 (29, – 24, 26, 19) Rozhodčí: Pecháček, Kovář. Čas: 130 minut. Diváků: 400.

Č. Budějovice: Sládeček, Zach, Čajan, Motys, Mach, Pochop, libero Habada – Ventruba.

Kladno: Skladaný, Marel, Linz, Böhm, Sobotka, Fokt, libero Polanský – Bencz, Diviš.