V Jihočeském kraji vybojovali krajský titul volejbalisté Netolic. V sezoně prohráli jen dvakrát. Doma v pěti setech s Č. Krumlovem a v Č. Budějovicích s VK ČB B. Netoličtí se stali mistry tie breaků. V osmnácti zápasech hráli „pětiseťák“ sedmkrát. Šestkát slavili vítězství, jen jednou odcházeli se svěšenými hlavami. V tabulce KP bez potíží ubránili čtyřbodový náskok před Sokolem Volyně. Závěr tabulky „patřil“ českobudějovickému Meteoru.

Kvalifikace

Netoličtí si vybojovali právo hrát kvalifikaci o II. ligu. „Jsme asi jeden z mála týmů, který v kraji pravidelně dvakrát týdně trénuje. V tom máme velké plus. Opravdu se trénuje a není to jen o hře. Páteční tréninky stíhají všichni, na pondělní si študáci přizpůsobují rozvrh, aby mohli trénovat alespoň ob týden,“ vysvětlil v rozhovoru pro Deník tajemství netolického zázraku hráč Jan Suchý. Tým zaznamenal oproti loňsku výrazný výkonnostní posun, na postup do II. ligy to ale nestačilo (na kvalifikaci 3. místo).

KP I ženy

Zatímco v kategorii mužů českobudějovický Meteor krajskou tabulku uzavíral, opačná situace nastala v ženách. Meteor patří tradičně k nejúspěšnějším družstvům, potvrdilo se to i letos. Tým s hráčkami s ligovými zkušenostmi prohrál v osmnácti duelech jen dvakrát. „Největší oporou byla Katka Hochová, která dřív hrávala v juniorské reprezentaci, pořád volejbal umí, nic nezapomněla,“ chválí Magdalena Burdová, která si oslavu krajského titulu se spoluhráčkami schovala na kvalifikační turnaj. „Před odjezdem na kvalifikaci jsme se o postupu do druhé ligy nebavily, jely jsme si hlavně zahrát a měly jsme úkol titul přebornic kraje náležitě oslavit.“ Obojí se hráčkám Meteoru vydařilo podle plánu, na turnaji skončily na třetím (nepostupovém) místě.

Na opačném pólu tabulky KP I ženy proplouvaly ročníkem 2007/2008 hráčky táborské Madety.