„Je tu krásně, počasí nám přeje,“ libuje si z chaty Seibert trenér Petr Brom.

Ten svým svěřencům na včerejší dopoledne přichystal posilovnu, odpoledne pak výběh po okolních svazích. „A ještě k tomu nějaká cvičení. Já tomu říkám hrátky před chalupou, budeme pracovat s medicinbaly se zaměřením na horní část těla,“ sděluje trenér. Ve čtvrtek přijde na řadu i volejbalový trénink. „Celý ten týden je zaměřen na čistou fyzičku. Ve čtvrtek zařadíme i balony, zapracujeme na technice. Kvůli mladým klukům chci vložit i teoretický trénink, kde si připomeneme a vysvětlíme, jakým stylem hrajeme, jaký systém obrany praktikujeme,“ informuje Petr Brom.


Výstup na Sněžku, který měl v oblibě trenér Pommer, v Bromově programu chybí. „Na to není čas, ani toho nejsem zastáncem.“

Únava byla znát

O víkendu pak čeká jihočeský celek další antukový turnaj v Chlumci. V Dřevěnici byla na zlatých hoších znát únava z náročné přípravy. V neděli ve finálových bojích už bylo vidět, že čerpají z posledních sil. „Třeba pro Standu Pochopa už to bylo dost zatěžující. Ale nejen pro něj. Chtěli jsme se dostat do finále, to se nám nepodařilo. Ale myslím, že můžeme být spokojeni, odehráli jsme slušné zápasy,“ tvrdí Brom. V semifinálové skupině porazili Českobudějovičtí Brno 2:1, ale nestačili na dobře bránící Příbram, které podlehli 0:2. „Dohráli jsme s Brnem, a hned nás čekala Příbram, byli jsme unavení, to asi rozhodlo,“ myslí si trenér.  Středočeši tedy postoupili do finále vysílaném Českou televizí, kde podlehli krajánkům, hrajícím jako Humři Perštejn (Král, Polanský, Škach, Koláčný,..). V souboji o bronz měl více sil Liberec, který vyhrál 2:0. „To už celý zápas hráli mladíci Emmer s Fučíkem,“ poznamenal Brom.

Hlavně dvacetiletý nahrávač EGE ČB Ondřej Fučík, který odehrál již v sobotu několik setů za A tým, Broma překvapil svým výkonem. „Točil jsem všechny tři nahravače – Pražáka, Fučíka a Sládečka. Myslím si, že na svůj věk zvládl Fučík zápasy hodně dobře,“ říká.