Vstup do utkání vám nevyšel zrovna ideláně, čím to?
Ze začátku jsme si zvykali na halu, měli jsme pomalejší rozjezd. Druhý set už to bylo o poznání lepší, začali jsme lépe útočit, chytili se na servisu, tím pádem jsme je trochu zatlačili od saka. Oni pak měli problém s bodovým balonem. Celý zápas se odvíjel od lepšího servisu.


Bylo to i halou, která není až tak příjemná pro některé hráče?
Ten první set je vždy těžší, jejich hala opravdu není moc příjemná. Záleží to ale na jednotlivém hráči, každý má jiný pocit. Někomu se hraje lépe, někomu hůř.


Hvězdou utkání byl Konečný, byl hlavní příčinou prohry?
Určitě byl. Když jsme je odtlačili od sítě, těžké balony uhrával, v tie breaku se hrálo jen přes něj. V podstatě nás dva poslední sety porazil on sám. Nám se nepodařilo ho ubránit. Je úplně někde jinde, má dobře naskočeno, hraje z velké výšky.


Pátý set vám ujela Ostrava právě díky jeho tvrdému podání.
Odskočili nám na sedm dva, protože jsme ho nepřihráli. Těžko se nám dotahovalo, i když jsme se ještě přiblížili na rozdíl jednoho bodu. Ale tři chyby na útoku, ve kterých jsem figuroval já, rozhodly. Měli i více štěstí. I díky lepšímu servisu.


Už ve čtvrtek vás čeká další cesta, tentokrát do Prahy, nezbývá tedy než hodit Ostravu za hlavu a dívat se dopředu…

Ještě nějaké hodnocení zápasu proběhne, ale musíme se soustředit na další zápas. Nebude to vůbec jednoduché, doma dokážou Pražané potrápit každého.


Jejich novou posilou je váš dobrý kamarád a spoluhráč z Plzně i Jihostroje Ondřej Kust, mluvil jste s ním?
Říkal mi, že už od minulého týdne trénuje na ČZU, ale na soupisce ještě není. Proti nám už by ale jistě měl být připraven.


Jistě je velkou posilou, budou Středočeši ještě nebezpečnější než předtím?
Určitě jim hodně pomůže. Mají takové kousavé družstvo, dobře hrají v poli. S jeho příchodem, protože je to kvalitní nahrávač, by se mohli ještě zvednout. S Bobanem Mifkou, který tam nahrává, by se mohli dobře doplňovat.