Jihočeši šli krátce po úvodním hvizdu do mírného trháku (15:11), když nad sítí i na podání úřadoval kapitán Pochop a důležité balony zakončoval z postu univerzála Motys. Do koncovky vlétl jihočeský uragán s pětibodovým náskokem, který uhájil.

Ve druhé sadě začal na nahrávce na straně hostí místo nepřesného Šimečka Argentinec Símaro, jenž Liberec zvedl. Jeho pestrá hra na Jihostroj platila (5:8, 14:16). Tři blokařské zářezy poslaly Budějovice do vedení (18:17), chybami v útoku si pak ale samy set prohrály.

Od třetího setu se hrál velice pohledný volejbal, ve dlouhých a nervydrásajících výměnách vítězili Jihočeši (12:9, 17:9). Pak nechali Duklu dotáhnout (17:14), ale opět na podání zlobil liberecké přihrávače Sládeček s Pochopem a bylo rozhodnuto.

Úvod čtvrté sady přinesl další dlouhé a pohledné výměny, Liberec se zlepšil v obraně především v poli a ujal se na chvíli vedení (7:9, 8:12, 18:18). Pak ale přišla nejdramatičtější koncovka večera, když Dukla měla jednu šanci poslat utkání do pátého setu, ale domácí využili třetí mečbol.

Hlasy po utkání:

Petr Brom (ČB): „Dá se říci, že rozhodlo i štěstí, zvláště ve čtvrtém setu. Někteří hráči nebyli tak potentní na útoku, jak jsme zvyklí.

Vladan Merta (Liberec): „Budějovicím musím poblahopřát. Byl to dobrý a dramatický volejbal. Hráčům jsem se omluvil za žlutou kartu ve čtvrtém setu, kdy jsme mohli jít do vedení a hrát pátý set.“

VK Jihostroj ČB – VK Dukla Liberec 3:1 (20, -23, 18, 26)

Jihostroj: Sládeček, Motys, Mach, Pochop, Zach, Čajan, libero Habada – Ventruba, Smrčka.

Dukla: Šimeček, Vencovský, Veselý, Dittrich, Bíza, Jeslínek, libero Kryštof – Símaro, Ticháček, Čermák, Vampola.

Rozhodčí: Renčín, Fink. Čas: 109 min. Diváci 1000.

Tuto sobotu 24. listopadu od 17 hodin hostí Jihostroj Opavu. Jakákoliv výhra posune Bromův tým do čela tabulky.