V úterý totiž vyráží český volejbalový mistr k dalšímu utkání prestižní evropské souteže do řecké Soluně. Zde odehraje zítra večer svůj třetí zápas ve skupině A, ve které je ještě italské Cuneo a francouzské Cannes.


Jihočeši jsou naladěni na vítěznou vlnu, po reprezentační přestávce neztratili ani set a jasně přehráli venku Příbram i ve své hale Ústí nad Labem. „V prvním setu jsme hráli svou hru, neudělali jsme téměř žádnou chybu, dobrým servisem jsme je dostali pod tlak. Proto skončil jedenáctibodovým rozdílem,“ říká univerzál Radek Motys.

Chvíli to trvalo

Zbylé dvě sady se rozhodovaly až v koncovkách, ty zvládl Jihostroj s přehledem. Obě skončily poměrem 25:23. „Ve druhém setu jsme trochu polevili, než jsme se dostali k naší hře, chvíli to trvalo,“ podotýká čtyřiadvacetiletý volejbalista.


Poslední dějství mělo stejný průběh jako to první, ale v závěru ještě Severočeši hru zdramatizovali. „Vedli jsme asi o pět bodů, sami jsme si to ale zkomplikovali. Oni nás párkrát chytili v poli a následně uhráli,“ rekapituluje poslední výměny sobotního střetnutí.


Tím, že by v hlavách měli již středeční zápas, to prý rozhodně nebylo. „Zatím jsme se soustředili jen na ty extraligové boje, ve kterých jsme nechtěli ztratit body. To se nám podařilo, nyní už se budeme ubírat směr Řecko,“ vysvětluje odchovanec Horní Břízy.

Lepší pozice

Díky výborným výkonům v posledních utkáních a zaváhání Liberce s Brnem (0:3) a Ostravou (2:3) se Jihostroj vyšvihl do čela extraligy. To jistě také přidá na sebevědomí. „To určitě,“ přitakává Motys.


„Nečekali jsme, že by mohli s Brnem prohrát nula tři. Ale je dobře, že jsme jim odskočili, do poslední třetiny základní části budeme mít lepší výchozí pozici. Jenže to nebude jednoduché, ještě nás čeká hodně zápasů. Musíme vyhrávat, chceme–li to udržet,“ poznamenal.

Zase ty Mikasy

Včera měli na programu tradiční dopolední posilovnu, odpoledne už je čekal trénink s míči. Trénink zaměřený na to, aby si hráči zvykli opět na značku Mikasa. „Na změnu balonů se vůbec netěším, ale na ty zápasy ano,“ říkal nahrávač Michal Sládeček. „Je to velký rozdíl. Na útoku a servisu jsou podle mého lepší, protože létají rychleji. Mně sedí více než Galovky, se kterými hrajeme extraligu,“ přídává své pocity Motys.


Vedení českobudějovického klubu rozhodlo o navýšení prémií pro středeční utkání s Iraklisem, sumu ale neprozradilo. „Je to důležité utkání pro další vývoj ve skupině,“ zdůvodnil motivační krok klubu manažer Zdeněk Scheichl.