Italský tým Bre Banca Lannutti Cuneo přiletí v úterý odpoledne, večer od 21 hodin by měl ještě absolvovat trénink v českobudějovické Sportovní hale. To už musí být připraven na palubovce Taraflex, umělý povrch, na kterém se hraje v některých evropských soutěžích i mezinárodních akcích. „Už je připraven v hale, pokládat se bude v úterý ráno,“ informuje manažer Scheichl. Hned odpoledne si jej českobudějovičtí volejbalisté okusí, ve středu v 17:30 už na něm sehrají první utkání prestižní evropské soutěže.

Velké starosti

Položit Taraflex je ale jen drobnost. Spoustu dalších věcí kolem je ještě třeba zařídit. „Jsou to velké starosti, mají opravdu hrozné požadavky,“ podotýká manažer. Zajistit technické zabezpečení haly, zdravotnické zázemí, rozmístění reklam, prostory pro novináře, rozměry hadříků pro utěrače hrací plochy…To je jen stručný náhled do velmi obsáhlého nařízení, které vydává federace. „Je to asi čtyřcentimetrový štos papírů velikosti á čtyřky, navíc psaný anglicky. Je toho opravdu hodně, dělá se na tom už od července,“ vysvětluje Scheichl.

S Cuneem už hráli

Proti Cuneu už si Jihostroj zahrál v sezoně 98/99 v Poháru vítězů pohárů. To pamatuje bývalá opora jihočeského celku blokař Miroslav Šotola. Tehdy nastoupil proti největším hvězdám, které se pod sítí pohybovaly. „Byl tam kubánský blokař Hernandez, italský reprezentnt Mastrangelo, nahrával jim Grbič…“ vzpomíná.


Tehdy Jihostroj prohrál 2:3. „Byla tu parádní atmosféra, nejvíce lidí, co jsem zažil. Vedli jsme tehdy dva jedna na sety, ve čtvrtém asi dvacet osmnáct, dokonce i v pátém setu jsme měli k výhře blízko,“ líčí kdysi jeden z nejlepších blokařů extraligy. Na utkání s předním italským klubem se rád přijde podívat. „Snad nebudu v práci,“ doufá.

Teď myslí na Zlín

Ještě než se pustí Bromova družina do zasloužené odměny za loňskou sezonu, vycestuje do Zlína. A tam by měla vyhrát. To potvrzují i hráči. „Na Ligu mistrů se těšíme hodně, to je pravda. Zatím se ale soustředíme jen na ten Zlín, který chceme a musíme porazit,“ zní z kabiny.

Předprodej začal

Za vstup zaplatí ti, kteří budou chtít vidět jednoho z nejatraktivnějších soupeřů této sezony, 100 Kč nebo za zlevněný lístek 50 Kč. Předprodej probíhá od středy ve sběrně Sazky na Lannově třídě. Pokladny u haly budou otevřeny přesně dvě hodiny před utkáním, to znamená v 15.30.
Přímým přenosem vysílá česko–italský souboj sportovní kanál Eurosport 2.