Ani jeden ale nyní nehraje. Oba se potýkají se zraněním, jako by je stihla kletba za opuštění lodi. Zatímco Motys se bude s poraněným ramenem léčit ještě dlouho, Smrčka už v začíná v týmu francouzských mistrů trénovat. „Už měsíc jsem nehrál, štve mě to,“ posteskl si univerzál.

Ostravští jsou i bez jeho pomoci zatím druzí, prohráli pouze v posledním kole v Benátkách nad Jizerou. Klopýtli i s juniorským reprezentačním výběrem, když v Nymburce vyhráli až po pěti setech.

Už bude připraven

Zato blokař z jihu Čech už září optimismem. Od finále s Ostravou měl problém s kůstkou na noze a poslední dvě utkání v boji o zlato hrál pod obstřiky. „Nyní jsem to ale doléčil a mám za sebou první týden tréninku. Už jedu naplno,“ těší odchovance VK České Budějovice.

Jeho tým, kde působí již osm let další odchovanec Jihostroje reprezentant Jiří Novák, zatím odehrál dvě utkání, jednou prohrál s Toulouse. I Novák není fit a rovněž nehraje kvůli problémům s kolenem. „V sobotu přivítáme překvapivého lídra ligy St. Quentin, budu připraven, kdyby se nedařilo,“ informuje Smrčka.