Jihostroj je favoritem, i když tím byli před sezonou podle oborníků z volejbalových kruhů Slezané. Jenže v létě vyměnili téměř celý kádr, nakoupili kvalitní hráče, ale výsledky se nedostavily. „Souhra nám trvala poměrně dlouho. Byly tam nějaké problémy, kdy jsme se rozloučili se dvěma Američany. Nyní se to snad uklidnilo,“ věří trenér devátého celku ligy.


Jihostroj doma během loňské a letošní sezony prohrál jen tři zápasy (jeden s Cuneem v Lize mistrů), i proto je favoritem. „Je to nejlepší mančaft v lize, jistě to zas dotáhnou do finále,“ vysmekl poklonu dnešnímu soupeři Demar.


„Jedeme si zahrát dobrý sport, nemáme co ztratit,“ podotýká. V posledních dvou utkáních doma s Příbramí a v derby v Ostravě vyhrála Opava vždy v pátém setu. „Chceme navázat na tyto výsledky. Když ale urveme v Budějovicích set, potvrdí se, že jde naše forma nahoru,“ říká bývalý reprezentant.
Ten má na rozdíl od svého protějšku Petra Broma kádr kompletní, body budou chtít získat především svou bojovností. „Každý zápas nyní bojujeme o bytí a nebytí, nesmíme se bát, musíme být odvážní. Musíme solit servis, být nebojácní v útoku,“ poznamenal.