Hosté začali ve druhém setu bojovat a svými tvrdými údery se pomalu propracovávali do vítězného konce. Za stavu 11:19 se na hřiště podíval i druhý nahrávač Fučík, ale ani on nezvrátil dějství. Stejné tempo diktovala Opava od počátku třetího setu. Jihostroj začal dělat nevynucené chyby a Opava toho využívala.


Ve hře zůstali na bloku Mach se Smrčkou a na univerzálu střídal Motyse Jan Ventruba. Od stavu 14:18 domácí zvedli hlavy a dokázali srovnat. Měl možnost dvou mečbolů, ale ani jednoho nevyužili. Naopak na druhé straně Opavští proměnili první šanci, která se jim naskytla.


Ani další dějství nezačalo vyrovnaným výkonem, tentokrát měly lepší start České Budějovice, a tak za stavu 8:3 na hřiště přišel opavský nahrávač Štika. To, co Opava předváděla ve třetím setu, najednou jakoby zapomněla. Domácí hráči začali opět hrát a po krásné výměně, kde Smrčka třikrát zablokoval Piovarčiho a následně Ventruba vytloukl bloky, vedli 22:10


V pátém setu byl úvod výjimečně vyrovnaný, obě družstva se tahala o každý bod, ale Opava v závěru utekla domácím na 9:13. Poslední bod si vychutnal Jakub Rybníček, kdy ulívkou z velké výšky překonal českobudějovické bloky.