Opavané před soubojem s Jihočechy přišli o makedonského smečaře Atanase Mileva, do sestavy se ale po zranění vrátil univerzál Piovarči. „Atanas má natržený břišní sval. Docela nám to komplikuje situaci,“ uvedl trenér Slezanů Martin Demar.

Ten má ještě v živé paměti poslední měření sil pod Černou věží. „V posledním vzájemném utkání jsme v Budějovicích vyhráli 3:2. Kdyby se historie teď opakovala, vůbec bych se nezlobil,“ usmíval se kouč, který stejně jako v Liberci bude kvůli disciplinárnímu trestu pouze na tribuně.

„Dívali jsme se na ten zápas, musíme hrát lépe,“ sdělil po včerejším odpoledním tréninku libero Jihostroje Petr Habada. Ten už se na první utkání v letošním roce podle svých slov velice těší. „Už jsme dlouho nehráli, těšíme se, že si konečně zahrajeme,“ říká zkušený volejbalista.

Nehrát odevzdaně

Co bude podle Demara platit na českobudějovický tým?

„Musíme se zlepšit ve všech herních činnostech a nehrát odevzdaně. Jeden druhého by měl na hřišti akceptovat a hrát kolektivně jako tým,“ zdůraznil Martin Demar po prohraném utkání v Liberci.

„Půjde nám především o naši hru. Když budeme hrát to, co umíme, měli bychom v Opavě uspět,“ věří českobudějovické libero.

Ani trenér Petr Brom nebude mít stoprocentní účast ve výpravě, která dnes ráno vyrazí do Opavy, chybět bude kapitán Stanislav Pochop. „Kromě Standy bychom jinak měli být kompletní,“ informuje libero Petr Habada.