„Všechno je v pohodě, nálada je dobrá, všichni už se na zápas těšíme,“ hlásí z českobudějovické šatny nahrávač Michal Sládeček. „Jsme kompletní, i Standa Pochop už s námi trénuje, už aby se hrálo,“ dodává. Zato v Opavě mají problémy se sestavou. V posledním utkání základní části proti Zlínu, který Slezané prohráli 1:3, se na hřišti objevili dva nahrávači současně.

Šestačtyřicetiletý Štika (180 cm) dokonce na postu univerzála, blokař Sukuba na smeči. „My jsme hráli v řádně okleštěné sestavě, i tak jsme odehráli vyrovnané utkání. Jak sezona špatně začala, tak i skončila,“ poznamenal opavský kouč Martin Demar. Ten postrádal smečařské trio – bratry Milevovy a mladého Rodka a univerzála Piovarčiho.

Českobudějovičtí už pochopitelně také sbírali o svém dnešním soupeři bližší informace. „Máme samozřejmě něco ze Zlína, kde hrála Opava naposled,“ potvrzuje Sládeček. „Ale v play off jde každý přes bolest, protože to mohou být poslední tři zápasy sezony. Bolístky jdou stranou a všichni do toho jdou naplno,“ tvrdí dirigent českobudějovické hry.

Z toho, že letos ani jednou ze tří pokusů se slezským klubem nevyhráli, strach Jihočeši nemají. „Vůbec se toho nebojíme. Je to jiná liga, začíná se od nuly, jdeme zápas od zápasu a je jedno, s kým hrajeme. Pokud chceme postoupit do finále, musíme porazit každého, kdo nám bude stát v cestě,“ říká.

Z hokeje zadarmo

Zadarmo se dostanou na čtvrtfinálový zápas s Opavou ti, kteří předloží platnou vstupenku z dnešního utkání Mountfieldu s Karlovými Vary,“ informuje manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl.

Zároveň stále platí volný vstup pro děti základních škol a mladší, stejně tak pro studenty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích s platným indexem.