V nejvyšší domácí soutěži vládnou již dva roky, letos útočí na třetí mistrovský titul v řadě. Podruhé za sebou se také zúčastní nejkvalitnější evropské soutěže – Ligy mistrů, kde se utkávají mistři zemí starého kontinentu.

A své umění ukázali ve středu v dopoledních hodinách v tělocvičně „Oskarky“. Součástí dvouhodinového programu byl ukázkový trénink, zápas Jihostroj A (staří) vs. Jihostroj B (mladí) do 10 bodů a závěrečná autogramiáda.

Sládeček, Sládeček!

Příležitost vyzkoušet si, jaké to je zatrénovat si s dvoumetrovými volejbalisty, poté využili někteří žáci sportovních tříd. „Kluci tu mají velký fanklub u našich holek. Hlavně nahrávač Sládeček a univerzál Bonini,“ informoval dlouholetý zkušený trenér a kantor Jaroslav Školaudy.

A právě jména těchto dvou zahraničních hráčů vyvolávaly dětské hlasy nejvíce. Spoustou autogramů se jim za to odvděčil celý tým. Po krátkém utkání se kompletní osazenstvo haly rozeběhlo za úspěšnými českobudějovickými reprezentanty, kteří rozdávali jeden podpis za druhým. „Až nás z toho pěkně bolely ruce,“ smáli se hráči.

„Zároveň jsme děti zapojili do akce Hledá se maskot. Děti byly super, myslím, že se to povedlo,“ podotkl masér Filip Hoch, jenž se ujal po celou dobu akce role moderátora. „Cílem bylo nalákat děti na volejbal, přitáhnout je ke sportu,“ sdělil manažer Scheichl.

V sobotu čeká Jihočechy zápas v Příbrami, příští čtvrtek doma s Brnem. A 5. listopadu vstoupí prvním utkáním do Ligy mistrů, doma přivítají belgický Maaseik.