Blokař a kapitán Pochop zůstal na marodce. Ztráty v sestavě měli i domácí. Ústřední postava na bloku Ostravy v utkání dlouho nevydržela. Přemysl Kubala se zranil už za stavu 4:2. V polovině setu špatně došlápl nahrávač Jihostroje Sládeček a nahradil ho za stavu 22:14 Fučík. Za devatenáct minut bylo po setu – 25:16. „Začali jsme vlažně, dostali nás servisem, musíme si na to dát pozor. Konečný je reprezentant České republiky, je podle mne nejlepším univerzálem extraligy,“ vysekl soupeři poklonu Michal Sládeček, který se do druhého setu vrátil do základní sestavy.

Obrat k lepšímu

Druhý set byl o hodně vyrovnanější. Jihostroj se dokonce propracoval ke tříbodovému vedení, s ním zvládl koncovku druhého setu. Rozehrál se v útoku Motys, jeho eso přineslo setbol 24:21. Konečný zkazil servis a bylo srovnáno na sety.


„My jsme soupeře neubránili, bylo to jako nebe a dudy. Musíme víc riskovat, Buidějovice mají výborné přihravače,“ nastínil plány ostravský bijec David Konečný.

Nápor hostů

Domácí sázeli převážně na útočnou potenci Konečného, jenže na toho trenér Brom své ovečky dobře připravil. Jihočeši byli jistí na servisu, do tempa se dostal i Čajan a působit začala dobrá obrana na síti – 14:19. Druhý set zakončil úspěšným útokem Radek Motys – 19:25. „Budějovice mají dobrý servis, který nedokážeme přihrát. Spadlo nám i nasazení, polevili jsme, mysleli jsme, že to půjde samo. Musíme se uklidnit,“ burcoval domácí Správka.

Chyby

V závěru třetího setu koncertoval Konečný. Útočil, ale i tvrdě servíroval. A protože na kontě Jihostroje přibývaly i nevynucené chyby, náskok ostravského týmu výrazně narostl. Rozhodnout tak musel až pátý zkrácený set. „Ve čtvrtém setu nám zase odešel servis,“ poznamenal Sládeček.

Tie break

Úvod pátého setu se vydařil svěřencům trenéra Tomáše (7:2). Když se dvakrát neprosadil Konečný, pomohl Ostravě Nunes. Univerzál domácích neubíral na razanci ani v náročných pozicích, to přinášelo i chyby – 8:4. Jihočeši se dostali dokonce až na rozdíl jediného bodu (9:8) a měli na ruce vyrovnání. Jenže v závěrečných okamžicích měla víc štěstí Ostrava – 15:11. Poslední hřebík zatloukl do budějovického hřiště Konečný.


Petr Brom (trenér Jihostroje ČB): „Na pohled to asi bylo dobré utkání, pro nás se špatným koncem. Zápas jsme nezačali dobře, nehráli jsme, co jsme si řekli. Měli jsme problémy s útokem. Pak se průběh otočil, Ostravu jsme drželi pod sebou. Systém „Konečný“, na který jsme se připravovali, se podílel na bodech Ostravy. Oni se opírali do útoku, trochu nám odešel útok. V pátém setu jsme stáhli vedení, třikrát za sebou jsme ale dali aut a Ostrava odskočila. Tie break je i o štěstí.“


Sestava Jihostroje ČB: Sládeček, Motys, Smrčka, Mach, Čajan, Zach, – libero Habada (střídali: Ventruba, Fučík). Trenér Brom.