Co přesně vám nyní brání v tréninku?
Mám problém s loktem, zřejmě svalové zranění. Bolí mě, včera jsem byl v posilovně, odpolední trénink jsem vypustil. Prý je to z přetížení, mám nařízen klid, masáže, takže asi budu i dnes na tréninku místo volejbalu dělat nějaké běhy, fyzičku.


Zastoupil vás mladý Mach, co říkáte na jeho výkon?

Na útoku hrál dobře, v obraně to měl těžké. Správně nevyhodnocoval nahrávky, třeba Martin Hroch s ním trochu cvičil. I když na něj hrát není jednoduché. Hraje to rychle, mění směry. Radek si musí ještě pár zápasů odehrát.


Po sobotním vyhraném utkání jste dostali o den více volna, to jistě přišlo vhod.
Určitě, všichni jsme to přivítali. Bylo to nyní dost náročné, den odpočinku navíc je znát. Jinak se pak těšíme i na trénink. Jak nám, tak jistě i trenérovi to přišlo vhod.


Dost jste toho v krátké době odehráli, trenér Brom si pochvaloval, že konečně budete mít čas na trénink. Vy raději trénujete, nebo hrajete?
Nemám to vůbec takto rozložené. Oboje mě baví, ale abych dobře hrál, musím mít kvalitní trénink. Bez toho to nejde. Tedy alespoň u mě.


A jak si užíváte zápasy Ligy mistrů?
Hodně mě baví, jsem rád, že se nám daří a že se to líbí lidem. Celá budějovická volejbalová obec je určitě spokojena, že sem přijela dobrá družstva a my s nimi držíme krok.


Nemáte po těchto utkáních problém s motivací na extraligu, třeba na zápas se slabým Brnem?

Já myslím, že ne. Je rozdíl hrát proti Cuneu a pak proti Brnu. Samozřejmě jsme více nehecovaní proti Italům, ale do obou zápasů musíme nastoupit s tím, že chceme vyhrát. Jistě, motivace je obtížnější, ale jsme profesionálové.


Nebojíte se, že dopadnete stejně jako v minulém roce Ostrava, když hrála Ligu mistrů a pak v domácí soutěži propadla?
Bojím, ale doufám, že nám se to nestane. Přemýšleli jsme nad tím už když se soutěž přihlašovala, měli jsme to v paměti. Nemáme tak silný kádr jako třeba Cuneo, kde mají více možností na střídání. Doufám ale, že nám fyzička vydrží.