Celek z hlavního města přijede mírně oslaben, minulý týden totiž přišel o dva Australany. Libero De Salvo a smečař Andrew Earl museli opustit republiku, skončilo jim totiž turistické vízum, na které celou dobu v Praze pobývali.

Kormidelník pražského celku Zdeněk Pommer tak musel tým doplnit o juniory. To ale podle univerzála Radka Motyse vůbec nehraje roli. „Může se zdát, že budou oslabeni, ale to, že jsou doplnění o mladé hráče, může být k dobru. Nemají co ztratit, budou hrát bojovně, může je to nakopnout.“ Podcenění týmu ze spodu tabulky se nebojí. „Určitě si nemůžeme dovolit je podcenit, protože pořád hrajeme s myšlenkou na konečné třetí místo.“ Tam by Jihostroj poskočil v případě zaváhání Ostravy v některém ze zbývajících dvou zápasů. „Musíme jít zápas od zápasu a vyhrávat, k podcenění nedojde,“ ujišťuje třetí nejvíce bodující hráč soutěže.

Tahoun Zita

Zatím co trenér Jihočechů Petr Brom bude postrádat dlouhodobě zraněného Pochopa, jeho protějšek Zdeněk Pommer se bude muset obejít bez svého nejúdernějšího hráče Thomase Lamoise. „Největším nebezpečím je tak pro nás Zita a Tupou,“ tvrdí Motys. Bývalá opora Jihostroje smečař Luboš Zita je tahounem svého týmu. „Každý Pepina zná, je to typ hráče, kterému, když se povede jeden dva balony, dokáže zbláznit lidi kolem sebe a vyhecovat celý mančaft. Je to osobnost Prahy,“ říká českobudějovický univerzál.

Na nahrávce má ČZU Praha vyrovnanou dvojici, která je jihočeským volejbalovým fandům velice dobře známa. Reprezentant Ondřej Kust (hrával v Jihostroji) a odchovanec Budějovic Rober Mifka se pravidelně ve hře střídají. „To je jejich velká výhoda,“ podotýká Motys. V posledním utkání však své spoluhráče k výhře nedotáhl ani jeden z nich, v Brně totiž prohráli 0:3.