Naskočit do hry již může uzdravený nejzkušenější hráč mistrovského celku blokař Stanislav Pochop. Ten už včera trénoval s ostatními spoluhráči. „Budu připraven na zápas, jsme s trenérem domluveni, že když bude třeba, jsem schopen nastoupit,“ informuje kapitán Jihostroje.

Bude Sládeček?

Naopak vrásky na čele přibyly trenéru Bromovi během včerejšího dopoledního tréninku. Nahrávačské jedničce Sládečkovi se ozvala záda. Zda bude zítra hrát, ještě neví. „Nemůžu se ani pohnout, sotva dýchám. Jdu na injekci, nevím, zda to do zítra pustí. Uvidíme ráno,“ sdělil.


Zato příbramští violejbalisté přijedou kompletní. „Všichni jsme zdraví,“ hlásí od uranových dolů Jan Ulč, který ještě loni v Českých Budějovicích nahrával. „Nemáme co ztratit, Jihostroj je jasným favoritem. Oni po porážce v Liberci musí vyhrát, my ale zkusíme urvat body,“ dodává.


Středočeši mají zatím stejnou bilanci jako Českobudějovičtí – jedna výhra, jedna prohra. Na úvod podlehli na Kladně až v pátém setu, doma si pak poradili se Zlínem 3:1. „Jdeme nahoru, náš výkon se zlepšuje,“ tvrdí Ulč.


„Bude to určitě těžší než první zápas s ČZU Praha. Příbram nás dobře zná, stejně jako my ji. Budou na nás dobře takticky připraveni, kvalitativně je to lepší soupeř než jsou Pražané,“ podotýká kapitán Pochop.


Jeho slova potvrzuje i dirigent Jihočechů Michal Sládeček. „Chceme hrát co nejlepší volejbal, diváci se budou mít jistě na co koukat, protože Příbram je silný soupeř,“ míní.