Všechny týmy tak mají nyní volno, jen Liberec s Kladnem se zítra odpoledne poperou o cennou trofej. Trenér Českých Budějovic Petr Brom naplánoval svým svěřencům pro bezzápasové období přípravu s Příbramí. Ta je ze všech účastníků mužské nejvyšší soutěže jihočeské metropoli nejblíže, proto kouč Vojík neváhal a své Kocoury včera přivezl. „Jde o to, abychom nevypadli ze zápasového rytmu,“ vysvětloval Brom důvod návštěvy ze středních Čech.

První utkání odehrály oba celky s velkým množstvím střídání a ani jednou se na hřišti neobjevila základní sestava. Na nahrávce se na straně Jihostroje střídal Pražák s Dvořákem, na smeči se objevili junioři Michálek, Emmer a Procházka, na bloku dvojice Pitner, Mach. Budějovičtí s dočasným trenérem Pochopem zápas vyhráli 3:1.

Druhé utkání mělo stejný výsledek, už v nejsilnějších sestatvách se ale více bojovalo. Petr Brom byl s přípravou spokojen, výkon juniorů si pochvaloval. „Nešlo mi ani tolik o výsledek, ale o to, abychom jen netrénovali, ale i hráli. Šanci dostali všichni, mladíci se toho zhostili dobře,“ zhodnotil dvě vítězství nad příbramským týmem.

Příprava: Č. Budějovice – Příbram 3:1 (19, 9, –14, 19) a 3:1 (23, 19, –20, 25)