Českobudějovický Jihostroj po dvou hodinách letu z Vídně dorazil na soluňské letiště, odtud se vydal do hotelu Holiday Inn, vzdáleného přibližně patnáct kilometrů. „Jeli jsme to asi půl hodiny, provoz byl dost hustý. Jsou tu samé uličky a dostat se do hotelu, který je přímo v centru města, nebylo jednoduché,“ říká ústřední postava týmu českého mistra nahrávač Michal Sládeček.


„Ke snídani máme švédské stoly, oběd má tři chody, paráda,“ je spokojen slovenský volejbalista. Zatímco hotel si Budějovičtí pochvalují, hala, ve které absolvovala před zápasem Bromova družina dva tréninky, sklidila vlnu kritiky.


„Není to klasický taraflex, ale spíše linoleum. Je to úplně něco jiného. Zdaleka se to nepodobá pravému taraflexu,“ nelíbí se Sládečkovi. Navíc ani osvětlení není zrovna vyhovující. „Světla nám při hře svítí přímo do očí,“ zlobí se dirigent jihočeského celku.


„Ale měli jsme dva tréninky na to, abychom si zvykli,“ podotýká. Hala prý vzhledem připomíná kladenský stánek. „Je to podobné, je stejně malá. Vejde se sem tak pět set lidí.“


Po včerejším předzápasovém obědě vyrazila část týmu do ulic města, druhá část zůstala v postelích. V 6 hodin měl pak již kompletní kádr na programu předzápasová sezení u kafe, o půl osmé už vlétl do haly. A o hodinu později přišel na řadu samotný zápas. „Všichni jsme nažhavení, dáme do toho všechno,“ tvrdil Sládeček.