Celkem čtyřikrát jste si v zápase zaútočil, to je poměrně dost na nahrávače…
To je pravda. Ale když byla ta šance a já viděl, že mi tam na blok nikdo neskáče, tak jsem to zkusil. Dvakrát to vyšlo, dvakrát ne, ale naštěstí mi Smrk (Smrčka – pozn. redakce) pomohl tím, že následně zablokoval. Prostě jsem se cítil dobře, tak jsem do toho šel.


Atmosféra v hale se vám určitě musela líbit.
Říkal jsem si, že když už diváky nepřitáhne Cuneo, tak už nic. Ale naštěstí byla plná hala, atmosféra byla úplně skvělá, lidi nás povzbuzovali, i když se nedařilo. Tak to v extralize není. Pořád fandili na plné pecky, byli perfektní.


Svým výkonem jste se jim jistě odvděčili, co říká na výkon Jihostroje jeden z jeho členů?
Doufám, že byli spokojení s tím, co jsme předvedli. Kdybychom takhle hráli v lize, vyhráváme všechno tři nula. Myslím si, že jsme zahráli nadstandard, viděli jsme, že se dá hrát i se špičkovým klubem. Soupeře jsme zaskočili tím, jak jsme hráli, chybělo jen štěstíčko. Škoda, že jsme to nedotáhli do konce.


Myslíte si, že vás soupeř podcenil?
Já bych to viděl tak, že si přišli zahrát, nevěděli, co mají čekat. Když jsme to na ně vybalili, byli určitě překvapení a zakřiknutí. V prvním setu se nemohli dostat do tempa, v těch dalších už bohužel ano. Začali lépe podávat a my jsme měli trochu problém. Ve čtvrtém setu jsme se do toho ale zase dostali.


Byli jste nervózní, když jste stáli na startovním roštu, nebo ještě chvíli po startu?
Myslím, že ne. Chtěli jsme si to užít, je to pro nás třešnička na dortu. S tím do toho šel každý, neděje se to přece každý den.


Belgičan Wijsmans byl nejlepším hráčem utkání, souhlasíte?
Jednoznačně. Je velmi zkušený, za celý zápas udělal asi jen tři chyby. Klíčové momenty rozhodl, byl jejich hlavní zbraní.


A z vašich spoluhráčů byste vyzdvihl koho?
Nemyslím si, že bych to měl hodnotit, podle mě ale zahráli výborně naši oba blokaři Smrčka s Pochopem.


Už v neděli nasednete do autobusu a vyrážíte směr Francie. Určitě už víte, jak dopadlo druhé utkání vaší skupiny…
Jistě se máme na co těšit, Cannes porazilo Iraklis Soluň v jeho domácím prostředí, navíc jim dali pěknou nakládačku. Řekové mají ale zraněného tahouna Kravárika, zřejmě jim hodně chyběl. My se jich ale nebojíme, určitě budou mít také respekt. Jistě nás mají natočené na videu, když náš zápas vysílal Eurosport.