Na konci měsíce (29.–30.) pak místo volna pojedou v rámci Českého pohárů do Liberce. Ještě chvíli má Bromova družina čas na doléčení, pak už budou muset vše zlé překousnout. Jako třeba nahrávač Michal Sládeček, který v týdnu několik tréninků vynechal.


Co bylo příčinou vaší absence?

V sobotním zápase jsem se srazil s Machym (Radek Mach-pozn.red) a dal mi kolenem koňára na stehno. Dost mě to bolelo, proto jsem s tím byl u doktora Scheichla. Udělala se mi tam sraženina a zaklínila se mezi sval a šlachy. Nyní už ale trénuji, dostal jsem na to nějaké mazání, je to lepší. Už jsem zkoušel i skákat.


Zanedlouho vám začíná náročný prosincový program, kdy sehrajete během šestnácti dní šest utkání. Navíc budete dost cestovat, jak se těšíte?
Nebude to sranda. Celý prosinec bude opravdu hodně náročný, budeme hrát extraligu, poletíme do Řecka na Ligu mistrů a na konci měsíce ještě Český pohár. To je celkem devět zápasů.


Už ve čtvrtek cestujete do Příbrami, v sobotu přijede Ústí nad Labem. To by mohlo být na rozehrání pro Ligu mistrů dobré.
Jsou to povinná vítězství, ale nebude to jednoduché. Hned na to budeme trénovat s jinými míči, protože v zápasech se Soluní se bude hrát s Mikasou ne se značkou Gala, která se používá v naší extralize. Po návratu zas přeorientování na naše balony a hned klíčový zápas s Kladnem. Pak zase Mikasa, přivítáme Iraklis. Na zápasy se těším, ale na tu změnu míčů vůbec.


Není se čemu divit, zvláště u nahrávače je to dost citlivá záležitost, že?
Ano, u mě a u přihrávačů. Na nahrávce a příjmu to létá úplně jinak, míče mají jiné vlastnosti, jsou lehčí. Třeba u univerzála to tolik nevadí.


O víkendu máte volno, jak ho využijete?
Asi se pojedu podívat domů do Bratislavy. I když se mi moc nechce, protože nás čeká cestování dost. Ale řekl jsem si, že musím vypustit páru, od všeho si odpočinout, protože ten stereotyp není dobrý. Doma si odpočinu, v neděli večer se vrátím a v pondělí už začínáme naplno.