Když netrefili blok, slezští volejbalisté jejich pokusy chytili a poslali míč na druhou stranu s větší úspěšností. Českobudějovický smečař Zach byl ze sedmi pokusů jednou úspěšný, kolega Čajan čtyřikrát. Dobře si naopak vedli blokaři Mach se Smrčkou, prvně jmenovaný byl nejvíce bodujícím hráčem poraženého týmu. „Středáci hráli dobře, to bylo v pohodě. Opavě vyšlo, na co sáhla. Nám se to nepodařilo, to se stává,“ říká českobudějovický nahrávač.

Hlavní příčinu vidí rovněž v nepřesvědčivém útoku. „Neskládali jsme důležité míče a ty, když jsme útočili proti jednobloku. Selhali jsme v útoku,“ okomentoval působení v Opavě dirigent hry Michal Sládeček.

„Byl to zápas, který nám nevyšel, takové zápasy ještě přijdou, musíme se s tim ale více porvat. Včera jsme to odevzdali,“ říká sebekriticky třetí slovenský nahrávač. Ten byl s příjmem svých přihrávačů spokojený. „S tím nebyl problém, přihráno bylo. Ale dali jsme hodně autů, a když ne, míče se k nám vracely zpátky jako ping–pong,“ zmiňuje dobrou obranu nad sítí.

Prohra podle jeho slov tým mrzí, ale musí se dívat dopředu. „Byl to třetí zápas v televizi, co jsme prohráli. Ale jedeme dál, nemůžeme si z toho dělat těžkou hlavu, musíme se ponaučit z vlastních chyb,“ zdůrazňuje.

Na výkonu nepřidal ani fakt, že někteří hráči mají stále zdravotní problémy. „Nijak jsme si neodpočinuli, hráli jsme Český pohár, bylo to divoké. Pochop je pořád mimo hru, Čajan má problémy s kolenem, já jsem asi přechodil chřipku. Podle doktorů mi na něco sedla, snad to nebude nic vážného,“ přeje si sedmadvacetiletý nahrávač.