A i když nyní dostal povolávací rozkaz, odmítl. „Nejsem patnáctiletý kluk, abych skákal, jak oni pískají,“ říká osmadvacetiletý hráč.

V kvalifikaci na mistrovství Evropy Slovensko pod vedením nového italského trenéra Emanuele Zaniniho předčilo český výběr a postoupilo přímo na šampionát, který se bude hrát příští rok v Polsku, Češi budou hrát baráž v září. „Naštvali mě přístupem, jaký k hráčům mají. Nidko se mi neozval, myslel jsem, že alespoň na Evropskou ligu mě trenér vezme. Chtěl jsem přesvědčit pana Zaniniho, který mě viděl jednou v Cuneu hrát a prý jsem se mu líbil,“ nakonec se ale nedočkal.

Odmítnul

I když se stal dvakrát po sobě českým mistrem, přednost dostal Masný z polské ligy, Skladaný z Kladna a mladý Zaťko z Ostravy. „Nominaci dělají spíše asistenti Palgut s Chrtianským a s těmi já dobré vztahy nemám. Napsali mi nedávno, že se mám udržovat, že pojedu na Evropskou ligu. To mě ale odradilo a odmítl jsem. Tohle není pozvánka do reprezentace,“ říká Sládeček. „Tahkle se nejedná. Možná jsem si zavřel dveře do reprezentace, uvidíme, co s tím pan Zanini udělá,“ podotýká .

Mají jinou koncepci

Zastává názor, že měl být v nominaci místo ostravského Juraje Zaťka. „Masný se Skladaným ano. Ti jsou lepší, možná jsou na tom stejně jako já. Ale Zaťko tam nemá co dělat. Vzali ho tam jako talent, který může za tři roky vyzrát, něco přinést,“ myslí si. Jenže trenéři měli jinou koncepci.

„Dali si za cíl omladit reprezentaci. To beru, ale nějací starší zkušení borci by tam být měli, jenže oni je vyházeli všechny. Ale někteří starší odmítli reprezentovat, protože tam ani nemáte žádné pojištění. Takže kdyby se vám náhodou něco stalo, v klubu pak nebudete moci hrát a nikdo vám nic nedá,“ nelíbí se mu.

Operace?

A právě se zraněním se českobudějovický dirigent hry neustále pere. Už od prvního zápasu play off s Opavou. „Natáhl jsem si tehdy šlachu v lokti, zanítilo se mi to, zánět se rozrostl a nechce zmizet. Už dva měsíce zkouším různé metody, měl jsem to i dva týdny v sádře, ale nic se nezlepšuje. Když se to nezlepší, budu muset přetrpět další sezonu a pak jít na operaci,“ informuje.

I proto je ale na jednu stranu rád, že není v reprezentaci. „Kdybych tam šel, možná jsem se mohl brzy odrovnat a v srpnu jsem třeba mohl jít na operaci. To by byla asi ztracená. A já potřebuju být fit na extraligu a Ligu mistrů“ uvažuje. Dalším přínosem je čas na regeneraci. „S klukama si volám často a říkali, že už jsou psychicky i fyzicky vyšťavení. Italský trenér prý střídá jen když už o nic nejde, jinak hraje neustále základní šestka, navíc sedm hodin denně trénují. Na jednu stranu to přineslo úspěch, na druhou ale půjdou kluci z reprezentace bez odpočinku rovnou do klubů a budou dost unaveni,“ podotýká.