V německém městě Sulzbach – Rosenberg nedaleko Norimberka se konal mezinárodní turnaj ve volejbale dívek ročníku narození 1992 a mladších. Akce se zúčastnila pozvaná družstva z Itálie, Německa, Polska, Rakouska, Maďarska – a jako jediný český účastník také oddíl VŠSK Slavie PF České Budějovice.

Jihočeši nasadili do soutěže hned dva týmy, které v závodním poli patřily mezi ty nejmladší.

„Po úvodním vítězství 2:1 nad výběrem Brandenburgu následovalo pro naše barvy asi nejkvalitnější a nejpohlednější utkání turnaje proti polskému Tychy,“ tvrdí trenér Michal Stašek. „Toto utkání nabídlo strhující bitvu, ve které jsme v tie breaku vedli ještě 11:8, ovšem bohužel jsme rozhodující set nejtěsnějším rozdílem ztratili. Tato prohra se ovšem na našem týmu vůbec nepodepsala, naopak jsme s polským týmem navázali přátelské vztahy a hráčky obou týmu během turnaje mohutně povzbuzovaly,“ popisuje s úsměvem trenér Slavie.

Třetí a zároveň poslední utkání skupiny proti výběru regionu Salcburk se neslo rovněž na vlně kvalitního výkonu. Po výhře 2:1 českobudějovická děvčata postoupila do čvrtfinále, kde na ně čekal pozdější vítěz – výběr spolkové německé země Baden-Würtenberg! „Ale rozdíl zdaleka nebyl propastný,“ podotýká Michal Stašek. „V prvním ze dvou utkáních o umístění jsme těsně ztratili koncovku druhého setu a čekal nás duel o sedmé místo.“

Nevyužitý mečbol

„V poslední konfrontaci na turnaji se děvčata proti výběru Drážďan opět vybičovala k fantastickému výkonu,“ chválí trenér. Slávistky měly ve třetím setu mečbol, který neproměnily, a nakonec smolně prohrály. „Přesto s konečným osmým místem mezi šestnáctkou týmů vládne naprostá spokojenost,“ libují si slávističtí trenéři Stašek s Baronem a upozorňují, že nejlepší německé celky, zrovna tak jako Tyhy (Pol.), měly ve svých řadách hráčky národního týmu. „Příští rok se na turnaj rády vrátíme!“ vzkazují volejbalistky.