Vodička hraje první ligu v EGE ČB, Weissová stejnou soutěž za Moravskou Slavii Brno a nyní bojuje na Kypru na evropském šampionátu. Oba si zahráli i MČR dospělých (rozhovor přineseme po jejím návratu).

Porazili favority

Univerzál českobudějovického klubu si vybral jako spoluhráče pro tento turnaj Michala Růčku, který je pravidelným účastníkem seniorských republikových turnajů. I když spolu nikdy nehráli, v medaili věřil. „I přes to, že jsme spolu netrénovali a neznali se, chtěli jsme medaili,“ říká Vodička.
Hned první zápas naznačil jejich možnosti, když porazili slovenskou reprezentační dvojici, jenž se chystá na mistrovství Evropy do 23 let na Kypru. „Pak jsme si ale situaci zkomplikovali prohrou Parkán-Pak, která nás do semifinále poslala proti favoritům turnaje.“ Tou byli reprezentanti Habr s Moníkem. „Byla to škoda, měli jsme na ně. Prohráli jsme ve třech setech,“ mrzí ho prohra 1:2.


Vodičku s Růčkou tak čekal boj o bronz. To už prý byla povinnost. „Dost jsme se ale natrápili, hlavně kvůli zklamání z předchozí prohry,“ konstatuje Jihočech.

Cena fair play

Beachová sezona se mu letos povedla, i když se na ni nijak speciálně nepřipravoval. Stal se přeborníkem jižních Čech a postoupil mezi 14 krajských vítězů na finále do Brna, které se odehrálo na začátku července. Tam se probojoval až do finále, v němž podlehl svému nedávnému partnerovi Ručkovi, hrajícím s pražským Krčem. V dramatickém boji o prvenství vedl Vodička s Weissem v rozhodujícím setu 13:12, ale pak přišel zlom. „Michalovi jsem přiznal teč. Kdybych se nepřiznal, mohli jsme mít mečbol,“ vzpomíná Vodička. Set nakonec jihočeští volejbalisté prohráli 17:19. Vodičkův počin ale nezůstal bez odezvy. Vše sledoval předseda beachvolejbalového svazu Josef Beneš starší. „Rozhodl, že musím dostat cenu fair play a že mě chce vidět na mistrovství republiky ve Slavkově,“ informuje levoruký univerzál. A tak se stalo. Předseda osobně předal ve Slavkově českobudějovickému hráči cenu v podobě poháru.

Už raději písek

„Nakonec mohu říci, že mě beach nikdy nebavil víc, než letos, vždycky jsem měl radši šestky,“ tvrdí volejbalista. To se po letošním létě změnilo. „Příští rok bych rád strávil na písku a doufám, že budu mít lepší tréninkové možnosti a podmínky než letos, kdy jsem prakticky netrénoval, a přesto jsem byl schopný hrát místy dobrý beach,“ konstatuje.