V průběhu prvních dvou setů byl rozdíl ve skóre minimální, co rozhodlo o jejich zisku ve váš prospěch?
V prvních dvou jsme to měli pevně v rukou, bohužel v koncovkách jsme trochu polevili, zkušeně jsme je ale dohráli. Ve třetím už jsme se vyvarovali chyb, které jsme dokázali předtím nasekat.


Sobotní zápas se vám vydařil, jak byste ohodnotil svůj výkon?
Nemyslím si, že by to bylo něco zvláštního, spíše takový standard. Konečně jsme se se Standou Pochopem chytili na bloku, což nám předtím moc nešlo, nebyli jsme schopni zablokovat tolik, kolik bychom měli. Tentokrát se nám to povedlo, ale je to taky důsledek toho, že jsme se zlepšili na servisu. Blokaři toho moc nedokáží, když je špatné podání.


Výsledek 3:0 jistě potěší, navíc jste se tak posunuli v tabulce na druhé místo…
Je to slušná práce. Pomohlo nám ale to, že Kladenští nebyli až tak potentní v útoku. Hodně jsme toho zablokovali nebo chytili v poli. Občas jsme měli výkyvy, ale jinak si myslím, že to bylo dobré. Hlavně ve třetím setu jsme byli stabilnější v útoku, to nám přidalo na klidu. Navíc bylo vidět, že soupeř už je trochu smířený s prohrou.


S jejich rychlou hrou jste se vypořádali celkem slušně…
Musím říct,že prvních deset, patnáct balonů jsem nebyl schopen reagovat, pak už jsem se do toho ale dostal. Skladaný je jeden z nejlepších nahrávačů v lize, není to žádná sranda zablokovat útok z jeho nahrávek.


V sobotu nyní hrajete ve Zlíně, skoro za týden už přivítáte v domácím prostředí v Lize mistrů italské Cuneo. Už se určitě těšíte…
Zatím se soustředíme jen na ten Zlín, který chceme a musíme porazit. Na Ligu mistrů se těšíme hodně, to je pravda.


Už zjišťujete, kdo přijede, případně jak si vaši soupeři vedou ve svých soutěžích?

Tak nějak víme, kdo kde hraje, ta jména nám ale zatím moc neříkají. Už se samozřejmě rozbíhají špionážní práce, to má ale na starosti spíše trenér.