Na sraz nedorazil druhý uprchlík Radek Motys, jenž plnil povinnosti v Ostravě, kde bude v příští sezoně působit. „Jménem klubu bych chtěl Štěpánovi poděkovat, protože v budějovickém volejbale zanechal značné stopy, byl věrný našemu klubu od svých začátků až do nynějška,“ sdělil před přítomnými novináři prezident klubu Jan Diviš.

„Hodně si jeho služeb vážíme, jsme rádi, že dostal příležitost v Paříži. Uvažujeme do budoucna, že až se vrátí ze zahraničí, zakončí zde svou kariéru a mohl by třeba fungovat v klubu jako trenér mládeže nebo funkcionář. Přeji mu hodně štěstí,“ pronesl Diviš, když z jeho rukou putoval ke Smrčkovi dárkový koš. Své díky připojili i trenér Petr Brom a manažer Zdeněk Scheichl.

Soupeři v červenci

Jak řekli, tak udělali. A volejbaloví fandové nejen na jihu Čech, ale díky přenosům České televize i v celé republice si tak budou moci opět vychutnat napínavé zápasy s atraktivními soupeři, s nejlepšími evropskými týmy. „Liga mistrů je již přihlášena,“ oznámil manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl. „Vše je vyřízeno, nyní už jen čekáme na pozvánku na losování skupin,“ informoval. Trojici soupeřů se tak českobudějovičtí volejbalisté dozvědí až začátkem července, 4. a 5. proběhne losování, stejně jako v loňském roce, ve Vídni.