Pomalu se začíná zabydlovat na českém jihu nová akvizice českobudějovického Jihostroje. Blokař Michal Sukuba (27), jenž přichází za dlouholetou oporu Štěpána Smrčku, se včera objevil na prvním tréninku ve Sportovní hale ve Stromovce. Smlouvu podeposal na tři roky s roční opcí.

Kdy vás Budějovičtí poprvé oslovili, kdy se daly věci do pohybu? Jak dlouho jste příchod zvažoval?
České Budějovice mě kontakovaly už loni, ale já chtěl zůstat ještě v Opavě. Letos mě oslovily znovu, to už jsem se po rozhovoru s manažerem a trenérem Bromem rozhodl pro odchod na jih Čech. Byla to dobrá volba, jednání bylo seriozní a rychlé, obě strany, myslím, si vyhověly. Byla to opravdu dobrá nabídka a i když jsem měl jiné, tahle byla asi nejzajímavější. Jsem spokojen, rozhodl jsem se prakticky hned.

Jistě měla vliv na vaše rozhodování i účast Jihostroje v Lize mistrů, že?
Jistě také, ale především zájem Jihostroje o mě byl tím, co rozhodovalo na prvním místě. Samozřejmě také to, že se tu hraje každý rok na špici. To je důležité.

Mělo svou váhu i to, že se s trenérem Bromem znáte z Liberce?
I to byl jeden z důvodů. Hrál jsem s ním v Liberci dva roky, myslím, že měl o mě zájem, a to rozhodlo. To, že jdu za trenérem, kterého znám, který zná mě a víme, co od sebe můžeme čekat, je jistě plus.

S čím do nového působiště přícházíte?
Já myslím, že je to jasné. Tady se nebude hrát žádný špatný volejbal, jak říkám, vždycky se tu hraje o medaile. A když budeme i letos, budu spokojený.

V Opavě jste hrál neustále v základní sestavě,to budete určitě chtít i nyní, že?
O tom rozhodne až trenér podle výkonnosti. Ale přišel jsem hrát, ne dělat třetího blokaře. Byl jsem na to zvyklý v Opavě, myslím, že to nějak zvládnem.

Již na dvou treníncích jste měl možnost ochutnat nahrávky vašeho nového nahrávače. Bude těžké se sehrát s Michalem Sládečkem?
Myslím, že to nebude problém. Sice jsme se spolu na jednom hřišti nikdy nepotkali, ale bude to jen otázka času.

A co souhra se zbytkem týmu? Ani tam nevidíte problém?
Tak znám se se všemi již řadu let, potkávali jsme se již dlouho v extralize jako soupeři, s některými v nároďáku. Je jen otázkou, kdy to zajede do těch správných kolejí a bude to šlapat tak, jak má.

Jak se podle vás bude letos dařit Českým Budějovicím v Evropě?
Máme zajímavý los. Jeden atraktivní soupeř a dva, kteří by měli být hratelnější. Skupina je opravdu zajímavá, určítě to opět tady naplní halu a diváci přijdou.

Už zde máte zařízený byt?
V pondělí večer jsme přijeli s přítelkyní, zavezli nás rovnou na byt. Už se pomalu zabydlujeme, jen ještě poupravíme nějaké detaily a bude to dobré.

Vaše přítelkyně reprezentační nahrávačka Lucie Mühlsteinová zde jistě nebude trávit moc času.
Přesně tak, budu tu sám, ona jde hrát do Polska.