Slezané tvoří pro nadcházející sezonu zcela nový kádr, neboť přišli o své největší opory. Tým opustili smečaři Ching, Burrow, Tomáš a blokaři Cerha s Jedličkou.


Pracovat tak musí trenér Jaroslav Tomáš se skupinkou mladíků, loví ale také v zahraničních vodách. „Už jsme se rozloučili s jedním Argentincem a Kanaďanem, nebyli na takové úrovni, jak jsem si představoval,“ informuje Tomáš. Pod Černou věž nepřicestoval ani hrající asistent trenéra Tomáše blokař Přemysl Kubala. Ten ještě stále běhá po písečných plážích, k týmu se zapojí později.


S Jihostrojem jste odehráli dvě utkání, první vyhráli domácí 4:0, podruhé se zrodila remíza 2:2. Jak hodnotíte obě střetnutí?
S přípravnými utkáními jsme začali již minulý týden ve Zlíně, dojíždíme fyzickou přípravu a začínáme v hale. Oba dva zápasy byly velmi dobré, pořád zkoušíme a hledáme optimální sestavu, dáváme se do kupy. Rozhodně to byl pro nás přínos, jsem spokojen.


Posílil vás bývalý českobudějovický blokař Ondřej Michálek, jak jste s ním zatím spokojen?
Po odchodu našeho nejlepšího středového hráče Cerhy do Opavy je to jedna z nejlepších posil. Jsem s jeho výkony spokojen, Ondra je dobrá posila.
V přípravě s vámi stále pokračuje jednadvacetiletý brazilský smečař Rangel Bascatti. Znamená to, že si ho pro sezonu 2007/2008 ponecháte v kádru?
Nechtěl bych předjímat, zda odejde nebo zůstane. Je tu už čtrnáct dní, z těch tří cizinců byl zatím nejlepší. Bude pro něj ale hrozně složité nahradit Chinga nebo Tomáše. Je mu jednadvacet, je perspektivní.


Určitě jste ještě neskončili s hledáním možných posil…
Stále hledáme. Příští týden by měl přiletět jeden cizinec, zatím ale nebudu prozrazovat, o koho se jedná. Musíme především posílit na smeči.


Podstatně se vám změnil kádr, mění se tedy i cíle klubu DHL Ostrava?
Letos bychom se chtěli dostat do semifinále. To je náš cíl.


Vy jste v obou duelech prakticky skoro vůbec nesáhl ke střídání, znamená to, že už se rýsuje základní sestava?
V normálním utkání bych střídal, v této přípravě jsem potřeboval vidět co nejdéle ty hráče na hřišti.


Na smeči se v odpoledním zápase objevil libero Správka. Je možné, že v případě, že se vám nepodaří nikoho jiného získat, tak nastoupí i v extralize?
Taková alternativa může nastat.


Loni jste hráli Ligu mistrů, dokážete odhadnout, jak dopadnou Jihočeši v letošním ročníku?
Přeji klukům, trenérovi, celému klubu, aby se s tím poprali co nejlépe, ale nebudou to mít jednoduché. Skupinu mají hodně těžkou. Ty špičkové kluby ale nemusí jezdit kompletní, stejně jako přijeli třeba k nám. Šetří se na svoji soutěž, proto nechávají opory doma, stejně jsou ale pořád na vyšší úrovni než my. S našimi českými poměry zatím nemáme šanci v Evropě uspět.

STÁLE HLEDÁ. Trenér Jaroslav Tomáš (vlevo v rozhovoru se Smrčkou) by rád přibral do svého kádru ještě dalšího smečaře. Foto Deník/Luděk Švejcar