První dva sety na severu Čech byly téměř totožné. Ústečtí mladíci drželi s favoritem krok vždy do stavu 17:17, pak se projevila síla úřadujících mistrů. Ti odskočili, soupeři téměř nic nedovolili. „Závěr v obou setech jsme dohrávali v pohodě,“ podotkl trenér Jihočechů Petr Brom.


Vstup do třetí sady ale Budějovickým vůbec nevyšel. V úvodu prohrávali už o pět bodů. Vedení ale Severočeši neudrželi moc dlouho, Jihostroj srovnal krok a šlo se tentokrát za vyrovnaného stavu do koncovky. V té Ústí promarnilo tři setboly, naopak Jihočeši třetí pokus o ukončení setu a potažmo i zápasu zužitkovali a po dvou prohrách konečně zvítězili. „Měli jsme i více štěstí,“ tvrdí Brom.


Celé utkání odehrál slovenský nahrávač Michal Sládeček, který i tentokrát nastoupil s bolavými zády. „Vzal jsem si prášek proti bolesti, nebylo to pak už tak hrozné. Dalo se s tím hrát,“ informoval sedmadvacetiletý volejbalista. V zápase prý rozhodla větší zkušenost. „Domácí hráli dobře. Hlavně v poli, tím dost překvapili. Když se rozhodovalo a set dospěl do koncovky, udělali více chyb. Tím si to prohráli.“


Další extraligové utkání mají Jihočeši na programu v sobotu, kdy ve své hale přivítají Kladno. „Dojeli jsme sérii utkání, nyní máme čas se doléčit,“ těší trenéra Budějovic. Ten už má jasno, na co se se svými svěřenci v tréninku zaměří. „Musíme zlepšit blok, protože obrana na síti v některých momentech posledních zápasů nebyla optimální,“ řekl Brom.

 

Ústí nad Labem – Jihostroj ČB 0:3 (-19, -19, -26)


Sestava Jihostroje: Sládeček, Motys, Pochop, Smrčka, Čajan Zach, libero Habada – Pitner, Ventruba, Mach.


Rozhodčí: Němeček, Činátl. Čas: 84 min. Diváci: 400.


Ostatní zápasy: Liberec – Ostrava 3:0 (22,25,24), Kladno – Zlín 1:3 (-23,-22,23,-19).