Se Severočechy se před sezonou, stejně jako loni, nijak nepočítalo. Jenže podobně jako Příbramští i tým trenéra Nekoly sbírá jednu výhru za druhou. I proti silným soupeřům. Zdolall Ostravu, dvakrát si poradil s Opavou v tie breaku. Povedlo se mu tedy to, co Jihostroji ne.


„Je to hodně mladý tým, který těží z toho, že hraje hraje téměř jen s vlsatními odchovanci nebo s mladými kluky podpořenými starou zkušeností,“ charakterizuje dnešního soupeře blokař Radek Mach.


Naposledy si Ústí nad Labem připsalo výhru 3:0 nad posledním Zlínem v pondělní televizní předehrávce dvanáctého kola. Na svém kontě tak mají šest výher a stejný počet ztracených duelů.


„Je pravda, že letos je to hodně vyrovnané, máme větší šanci hrát vyrovnaně s Budějovicemi než loni,“ říká českobudějovický odchovanec ve službách bývalé Setuzy blokař Miroslav Bezděka.

Kladná bilance

Jenže bilance vzájemných utkání hovoří jasně pro jižní Čechy. V loňské sezoně se oba celky utkaly třikrát, vždy byl výsledek stejný – 3:0 pro Bromův tým. Stejně tak skončilo o letošní měření sil v Ústí. „Jezdíme tak do Budějovic s určitým respektem. Ale samozřejmě se to budeme snažit zlomit a nějaký ten set uhrát,“ vzkazuje dvaadvacetiletý Bezděka.


Volejbalisté pod Černou věží věří ve výhru. „Doufám, že se nám podaří je šmiknout doma stejně lehce, jako jsme to udělali ve čtvrtém kole u nich,“ říká Mach.