„Volejbal jsem zařadil třikrát týdně, k tomu posilovna, překážky, medicinbaly,“ sdělil kouč.

Tréninky byly zaměřeny na herní činnosti jednotlivce. „Obrana v poli, blok a podání, tomu se věnujeme speciálně,“ tvrdí Brom. V příštím týdnu už by si jeho tým měl užít ještě více volejbalu. „S fyzičkou budeme pokračovat, volejbalové tréninky ale budou nabírat trochu herní charakter, zaměříme se i více na útok,“ podotýká kormidelník.

Nyní o víkendu mají hráči volno, rozjeli se do svých domovů. Poslední antukový turnaj odehraje příští týden v Bučovicích, první měření sil s ostatními pod střechou čeká mistrovký celek týden na to v Příbrami na Turnaji mistrů. „Potom bychom rádi udělali turnaj u nás doma,“ informuje trenér Petr Brom. „Buď pozveme tak čtyři mančafty a uspořádáme turnaj nebo pozveme jednoho soupeře a odehrajeme s ním dvě utkání,“ není ještě rozhodnuto.

Stejně jako loni, tak i letos vyrazí jihočeská výprava do Polska na kvalitně obsazený turnaj. Odtud už dvakrát za sebou odjížděl Jihostroj v pozici nejlepšího týmu. A pokaždé, když vyhrál turnaj u severních sousedů, vyhrál i českou extraligu…