Letošní sezona byla pro odchovance českobudějovického volejbalu asi zatím nejdelší a nejnamáhavější. Od 2. června do 8. září se bez přestávky každý víkend pohyboval na písku – v některých týdnech zvládl odehrát i dva turnaje.

Postup do finále

Po návratu z půlročního studijního pobytu z Norska zahájil sezonu sérií tří turnajů regionální soutěže S Poštovní spořitelnou do finále. „Rozhodl jsem se hrát v Českých Budějovicích, odkud pocházím. Měl jsem zde k dispozici skvělého parťáka Honzu Vodičku, kterého jsem nemusel dlouho přemlouvat,“ sděluje Weiss.


Po třech turnajích společně vybojovali titul přeborníků jižních Čech a postoupili do celorepublikového finále - mistrovství ČR regionů. „Zde jsme získali skvělé druhé místo, díky němuž mohl posléze Honza startovat i na seniorském mistrovství republiky. Doufám, že se beachi bude věnovat i v dalších sezonách, protože má velký potenciál dostat se mezi českou mužskou špičku,“ říká na adresu smečaře prvoligového týmu EGE ČB.

Pořád ve špičce

Regionální turnaje byly v kalendáři naplánovány tak, aby se střídaly s Českým pohárem, takže se mohl třiadvacetiletý Jihočech se svým stálým partnerem Markem Šimkem zúčastnit všech důležitých akcí. „Sice jsem čtyři týdny pendloval mezi Českými Budějovicemi a Brnem, ale docela mě to bavilo. A po pauze způsobené mým pobytem v Norsku jsem se mohl pořádně rozehrát,“ tvrdí.


V průběhu léta se zúčastnili celkem osmnácti turnajů. Stabilně bodovali v hlavní soutěži nejprestižnější série turnajů v republice – Sony Ericsson Cupu. Minulý víkend se mu podařilo ve Slavkově u Brna dostat se dokonce mezi nejlepší páry.


V srpnu dokonce vyhráli jeden ze série turnajů Českého poháru Kooperativa Cup. „Pro mě to bylo první turnajové vítězství v kariéře,“ říká volejbalista. „Absolvovali jsme i dva turnaje Rakouského poháru. V Tullnu jsme na konci července získali třetí místo,“ připomíná.

Brány zavřeny

Asi nejhodnotnějším výsledkem sezony pro Weisse bylo ale mistrovství České republiky, na němž se v plné konkurenci dokázal probít mezi nejlepších šest párů. „Semifinále nám uniklo jen o vlásek,“ mrzí jej.


Tento víkend odehrál v Praze na Pankráci finálový turnaj Sony-Ericsson Cup, kterého se zúčastnilo osm nejlepších českých párů. Cílem bylo dostat se mezi čtyři nejlepší páry, brány do semifinále ale zůstaly zavřeny.

Zase do haly

Na konci září se už vrhne do šestek. S jihomoravskými Holubicemi by rád postoupil do druhé národní ligy. „Já to ale beru hlavně jako zpestření. S Martinem Tichým budeme totiž i přes zimu trénovat beach v novém zimním beachovém areálu v Brně a odehrajeme spolu i zimní extraligu,“ podotýká Weiss. Sezonu hodnotí jako velice úspěšnou, i když byla dlouhá a vyčerpávající. „Přesto se nám podařilo koncentrovat se na každý turnaj a dlouhodobě potvrzovat, že patříme k české špičce,“ uzavírá bývalý český reprezentant v beachvolejbalu do třiadvaceti let.