Na Kypru, kde o víkendu vybojovala se spoluhráčkou Janou Goliášovou (20) stříbrné medaile, mohlo být ještě veseleji, jen kdyby tolik nefoukal silný vítr. „Dost to ovlivňovalo hru. Kdyby se hrálo někde ve vnitrozemí, určitě bychom vyhrály. Dost záleželo, zda stojíte po větru nebo proti,“ tvrdí Weissová. Jejich soupeřky ve finále, Němky Fischerová s Köhlerovou, se s větrem uměly vypořádat lépe. „Trénují na Tenerife, jsou na to zvyklé,“ podotýká Jihočeška.


Všemu předcházel boj ve čtyřčlenné skupině, kde si připsaly české volejbalistky jednu prohru a dvě výhry a z druhého místa ve skupině postoupily do vyřazovacích bojů mezi šestnáct nejlepších. V nich následovala šňůra čtyř výher, která skončila až ve finále. „Porazily jsme i první ruský pár, který měl jet na mistrovství Evropy žen, ale nedostal víza,“ informuje Weissová. Boj o zlato byl velmi vyrovnaný, první set skončil vítězstvím německého páru 31:29. „Byla to škoda, každý měl asi čtyři nebo pět setbolů. My jsme udělaly o dvě chyby víc, to rozhodlo,“ povzdychla si odchovankyně českobudějovické PF JČU. Druhý set jen dotahovaly náskok soupeřek, které nakonec vyhrály 21:18.

I doma se dařilo

Se svou nynější spoluhráčkou si poprvé zahrála na loňském mistrovství Evropy do 23 let, kde skončily deváté. „To bylo ale jen pro tento turnaj. Pak už jsme nehrály,“ upřesňuje Weissová. Znovu se ale daly dohromady před letošní zimní beachovou sezonou. Mezi ženami se na turnajích pohybovaly vždy na předních místech. „Řekly jsme si, že chceme jet na Kypr. Na každé akci jsme musely dokazovat, že na to máme. To se podařilo, byly jsme nominovány,“ říká Jihočeška.


Cíle před odjezdem ke Středozemnímu moři nebyly malé. „Cílem byla medaile, takže jsme spokojené,“ sděluje Weissová, která už si vytyčila nový cíl – dostat se na mistrovství Evropy žen. „Celou sezonu jsme nevěděly, zda spolu budeme hrát i příští rok, ale máme výsledky a byla by škoda skončit. Asi teď dostaneme dotaci od svazu, takže bychom rády objížděly Evropskou tour,“ tvrdí.