Obrat

Druhý set pak měl zcela opačný průběh – Zlín dělal svým podáním velké problémy jihočeským přihrávačům a uzdravený nahrávač Sládeček měl s nahrávkami plné ruce práce. I proto hosté lépe bránili na síti a úřadujícím mistrům se ve skóre vzdalovali (9:14, 12:17). Poprvé od návratu z marodky se usadil v základní sestavě kapitán Pochop, který nahradil kolegu na bloku Smrčku.

I do třetího dějství vlétli zlínští volejbalisté nebojácně, svým plachtícím podáním škodili českobudějovickým hráčům (9:10, 12:12), lépe ale zvládl koncovku zkušenější domácí tým.

Rozhodnutí

Čtvrtá sada přinesla velké drama a zároveň nejvyrovnanější koncovku. Ani jeden tým se nedokázal vzdálit na více než dva body, oba celky hrály výborně na útoku. Zlín za protesty dostal již druhou žlutou kartu (17:15), navíc hostující kapitán Jakubíček musel opustit po červené kartě hřiště. Jihostroj následně musel dotahovat náskok Zlína (18:20, 20:22), ale otočil a svůj druhý mečbol využil.

Pavel Třešňák (Zlín): Když je člověk poslední a ještě musí bojovat proti rozhodčím, je to těžké. Zřejmě Budějovicím nesedíme jako soupeř, protože s námi mají vždy práci.“

Petr Brom (Jihostroj): Chtěli jsme ubližovat servisem, když se nám ale podařil, Zlín si to odpřihrával. Chvílemi jsme měli problémy s obranou. Motys nám zápas dohrál, šly přes něj těžké balony, pomohl nám svým výkonem i Čajan, své si odvedl blokař Mach. Bylo vidět, že Sládeček hrál pod injekcemi, ale hrál dobře.“

FAKTA, čas: 114 min , rozhodčí: Fink, Kvarda, ŽK Bence a Jakubiček, ČK Jakubiček (všichni Zlín), 400 diváků. Jihostroj: Sládeček, Motys, Mach, Smrčka, Čajan, Zach, libero Habada – Ventruba, Pochop, Emmer. Fatra Zlín: Feňo, Krba, Kolář, Fila, Čechmánek, Sedláček, libero Bence – Karabec, Jakubíček, Skyba.