Po vyřazení Ústí nad Labem ve čtvrtfinále volejbalové Uniqa extraligy a zasloužené chvilce volna má před sebou tým trenéra Petra Broma další těžkou zkoušku.

V souboji o postup do finále se už dnes (18) střetnou volejbalisté Jihostroje České Budějovice s Příbramí. Chtějí – li bojovat o titul mistra, musejí porazit středočeský celek, jenž v základní části skončil na šestém místě a ve čtvrtfinále porazil snadno třetí Benátky nad Jizerou 3:0 na zápasy, celkem čtyřikrát.

V letošní sezoně vyhráli Jihočeši všechna vzájemná střetnutí. V extralize ztratili dva sety ve třech zápasech, v Českém poháru dvakrát zvítězili 3:1. Stejně si vedli v několika přípravných utkáních.

„Jsme rádi, že na nás vyšla Příbram. Zaprvé je to hratelný soupeř a zadruhé nemusíme jezdit na zápasy přes celou republiku. I pro fanoušky, kteří budou chtít vidět naše zápasy v semifinále, je Příbram celkem blízko,“ sdělil blokař a kapitán Jihostroje Michal Sukuba.

Pikantní souboj je pro Kocoury každé utkání s nedalekými Českými Budějovicemi. Berou ho jako malé derby. „Nic jednoduchého nás nečeká, bude to podobné jako s Ústím. Mají dobrý příjem, dobré pole, hraje tam Vojta Zach a Dan Rosenbaum, které dobře známe z jejich působení tady. Trochu pikantnější souboj určitě bude,“ říká univerzál Jihostroje ČB Radek Motys.

Ještě více bude jistě motivován je Jan Svoboda, reprezentační kouč ve službách Příbrami, který na konci letošní sezony převezme kormidlo právě od na jihu Čech velice úspěšného Petra Broma.

Ten za čtyři roky působení pod Černou věží dovedl tým třikrát po sobě k titulu, poté k bronzu, letos vyhrál Český pohár a Superpohár, může přidat také čtvrtý titul. Napřed ale musí porazit jeho svěřenci rozjetého soupeře.

Akci na semifinálové bitvy chystají i věrní fanoušci, kteří jsou právem označování za nejlepší v republice. „Všechny bych rád vyzval k menší pomoci. Byli bychom rádi, kdyby se k našemu kotli zapojili i ostatní a přinesli si červený či bílý balonek. Pomozte nám rázně ukončit spanilou jízdu Kocourů,“ vzkazuje těm, kteří se do jihočeského volejbalového stánku chystají, jeden z bubeníků Jan Čipera.

Na semifinále už se hráči Budějovic velice těší. „Opravdu moc. Všichni jsme zdraví, těšíme se na zápas a hlavně na diváky, kterých snad přijde zase hodně a budou nás tlačit za vítězstvím,“ doufá druhý nejvíce bodující hráč základní části.

„Je pravda, že jsme s Příbramí letos ještě neprohráli, ale play off je jiná soutěž. Rozhodují maličkosti. Příbram nemá co ztratit, zkusí tu vyhrát alespoň jednou. Bude záležet na nás, zda jim něco dovolíme, nebo ne. Diváci nám určitě pomohou, budou našim sedmým hráčem,“ věří opora.

Čtvrtfinálovou sérii s Ústím nad Labem začali Jihočeši poměrně nervózně, bomber Motys ale věří, že to už jeho ani spoluhráče nepotká. „Každý zápas v první sérii je nervóznější, doufám, že už jsme si to odbyli a nastoupíme do utkání sebevědomě a potvrdíme roli favorita,“ podotýká dvoumetrový univerzál.

Jak se bude série vyvíjet, si netroufne odhadovat, věří ale pochopitelně ve vítězství. „Nedovedu si tipnout, jak dopadne série, doufám, že vítězně pro nás. Budu se opakovat, ale nebude to jednoduché, proto apelujeme na diváky, aby nás přišli podpořit,“ vzkazuje fanouškům.

„Všichni bychom si přáli, abychom vyhráli čtyři nula na zápasy, ale víme o kvalitách Příbrami. Nedá kůži zadarmo, zápasy budou těžké. Když vyhrajeme třeba až v sedmém zápase, budeme rádi,“ dodává.

TERMÍNY SEMIFINÁLE:
11.4. Jihostroj ČB – Příbram  (18)
12.4. Jihostroj ČB – Příbram  (18)
15.4. Příbram – Jihostroj ČB  (18)
16.4. Příbram – Jihostroj ČB (20.30, ČT 4 Sport)
18.4. Jihostroj ČB – Příbram   (18)
20.4. Příbram – Jihostroj ČB   (18)
22.4. Jihostroj ČB – Příbram   (18)