V play off stačily Jihočechům k vyřazení brněnského béčka tři zápasy. Po dvou výhrách doma Českobudějovičtí zpečetili postup v pátek večer, kdy Brno přehráli na jeho palubovce 3:0 (16, 17, 21). Soupeři nedarovali v sérii set. V Brně sedma Červinka, Šotola, Kozák, Sova, Emmer, Kraffer, libero Suchan získala náskok (12:8), po neúspěšných útocích ho sice ztratila (12:12), ale od stavu 16:15 excelovala.

Ve druhém setu od stavu 5:5 odskočilo EGE při servisu Kraffera na 10:5. Za stavu 19:11 zazlobili domácí (stáhli na 19:15), ale závěr EGE byl jednoznačný. Střídali Novák Červinku, Pochop Šotolu (19:11), Polák Kozáka a Lopata Emmera (16:10).

Ve třetím setu se vrátil na palubovku nahrávač Červinka. Domácí začali podle poznámek manažera Bohuslava Chába nebojácně, vedli 4:0 a 9:6. EGE otočilo na 19:14 ze svého pohledu a od stavu 21:21 nepřipustilo komplikace. Střídal Lopata Emmera a Jindra Kraffera. „Pochvalu zaslouží všichni za bojovnost a nasazení. Díky tomu čtvrtfinále skončilo výsledkem 3:0, což je vynikající,“ chválí si manažer EGE Bohuslav Cháb.

Favorité pokračují: příštím soupeřem volejbalistů EGE bude Turnov, druhou semifinálovou dvojici tvoří Beskydy a Staré Město. Pro Jihočechy začne boj o finále 24.-25. února dvěma zápasy pod sítí Turnova, který bude favoritem.

Zraněný nahrávač Jan Ulč by měl příští týden odložit sádru, sérii s Turnovem však pravděpodobně nestihne.