Volejbalisté českobudějovického Jihostroje se konečně dočkali. Nehráli delší dobu zápas, mají čas na trénink. "Neustále cestujeme, nemáme čas na trénování," říkal trenér Votěch Zach v prosinci. Do nového roku vstoupí zápasem sedmého ledna v Benátkách nad Jizerou. Právě zápasová pauza mezi vánočními a novoročními svátky je také důvodem, proč klub spadl o jedno místo v tabulce.

Lvi Praha měli v zápasovém programu jeden souboj, který zvládli. 29.12. v Ostravě. Pražané po daleké cestě sice v prvním setu chvíli tahali nohy po palubovce, Ostrava využila domácího prostředí: 25:22, pak už ale dominovala na volejbalovém kurtu jasné kvalita hostujícího týmu. Další tři sety vyhrála Praha naprosto hladce: 25:15, 25:18 a 25:20.

Hokejová extraliga: HC Motor Č. Budějovice - HC Olomouc
Útočník hrál proti Motoru v obraně. Obdivuju beky, říkal Kunc. Hrál jako táta

V tabulce to znamená, že do roku 2023 vstoupí z prvního místa Karlovarsko (45 bodů), ze druhého Dukla Liberec (45), třetí jsou právě pražští Lvi (36). Jihostroj tak, protože mezi svátky nehrál, zůstal na 34 bodech, ale spadl tak na čtvrtou pozici.

Jihočeši ztratili v závěru roku zbytečně body v Příbrami a ve Zlíně. V Příbrami sice tým trenéra Vojtěcha Zach vyhrál, ale jen 3:2, ve Zlíně těsně před Vánoci dokonce podlehl, a dokonce 1:3, to znamenalo návrat bez bodu. První zápas roku 2023 odehrají volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice 7.1. v Benátkách nad Jizerou.