Finálová série mezi volejbalisty Českých Budějovic a Prahy se za stavu 1:1 přesunula opět do jihočeské metropole. Cílem Jihostroje bylo udržet domácí neporazitelnost, pražští Lvi naopak přijeli povzbuzeni třísetovou výhrou. Utkání opět přilákalo do Sportovní haly úžasné diváky, kteří vytvářeli skvělou atmosféru.

Pražané už si „osahali“ českobudějovickou halu, a to bylo znát především na razanci a úspěšnosti jejich podání. Hráči domácího týmu působili zpočátku trochu zakřiknutě, i proto si trenér Zach bral za stavu 11:14 oddechový čas. Lvi i dál tvrdili muziku, nepomohla ani střídání v domácí sestavě. První set se stal kořistí hostů z Prahy.

Ani druhá sada se nevyvíjela pro Jihočechy příznivě. Neúnavný Licek útočil ze všech míst na hrací ploše, burcoval spoluhráče a díky jeho bodům domácí drželi krok. Jihostroj se za koncovou čárou trápil, v bodové skládačce mu přímé body z podání chyběly, ty naopak přidávali volejbalisté pražských Lvů, nejvíc McCarthy a Schouten. Naději na obrat vykřesal Piskáček, který změnil distribuci nahrávek a riskoval i z těžkého příjmu, ale na srovnání stavu to nestačilo, a tak i druhý set patřil Pražanům.

Českobudějovický trenér pořádně zamíchal základní šestkou, poslal na palubovku hned čtyři nové muže oproti prvnímu setu – Poláka, Michálka, Kriška a libero Kovaříka, s nimi zůstali nahrávač Giraudo, blokař Sedláček a výborný Licek. Sestava hostujícího týmu se samozřejmě nezměnila, argentinský kouč Pražanů k tomu neměl důvod. Jihostroj rozehrál „bitvu o všechno“ a za mohutné podpory publika získal tříbodový náskok. Emoce byly zjitřené na obou stranách sítě, žlutou kartu si vysloužili Licek a také Todua. Slovenský reprezentant Tomáš Kriško ve lvích službách ukrojil esem z náskoku domácích, ti přidali smeč do autu a bylo srovnáno (17:17). Každý bod byl důležitý, o každý sváděli volejbalisté na hřišti i trenéři mimo kurt obrovský boj. Válku nervů pro sebe rozhodli domácí a snížili na 1:2 na sety.

Na začátku čtvrtého dějství se rozpodával Giraudo a předvedl naplno jihoamerický temperament (7:2). Ani takový bodový rozdíl Lvy nezlomil. Schouten, který ještě minulou sezónu hájil barvy Jihostroje, vytáhl dělové servisy a oplatil soupeři stejnou mincí. Dlouháni předváděli obětavé zákroky v poli, útočili z ohromné výšky a všemi způsoby se snažili překlopit vedení na stranu svého týmu. V koncovce setu se to víc dařilo hostujícím volejbalistům, kteří měli více rozvahy a působili klidnějším dojmem. Mečbol s chutí proměnil McCarthy útokem ze středu sítě. Pražané pokořili jihočeskou tvrz a ve finálové sérii se ujali vedení 2:1.

Jihostroj České Budějovice – Lvi Praha 1:3 (-20, -22, 20, -22), rozhodčí Rychlík, Činátl, 139 minut, 2 500 diváků – vyprodáno, stav série 1:2.

Jihostroj ČB: Giraudo, van Schie, Sedláček, Ondrovič, Licek, Stojlovič – libero Kryštof, Kovařík (Michálek, Polák, Michal Kriško, Piskáček). Trenér Vojtěch Zach.

Lvi Praha: Tomáš Kriško, Soares Pessoa, Schouten, McCarthy, Todua, Janouch – libero Moník (Vodička, Kollátor, Pliasetskij, Tibitanzl) Trenér Juan Manuel Barrial