Domácí volejbalisté Jihostroje okupují první příčku extraligové tabulky a své postavení si chtěli upevnit i v utkání s Beskydami. Hosté měli do Českých Budějovic dlouhou cestu, navíc v nohách pětisetové vítězství s Ústím nad Labem.

Českobudějovický trenér v prvním dějství nechal odpočívat veterána Rejlka a smečaře Michálka a na červené palubovce se představil univerzál Schouten a Marek Zmrhal. Set se nesl v duchu snahy o razantní servis z obou stran. Jihostroj měl zpočátku více ze hry, ale také zásluhou smečaře Mečiara se skóre vyrovnalo. Za stavu 22:22 poslal domácí stratég na hřiště za Zmrhala smečaře Michálka, který sice do výměn nezasáhl, ale Budějovičtí dramatickou přetahovanou získali pro sebe.

Na hostech nebyla znát únava, vlétli bez bázně do druhého dějství a rychle se ujali vedení. Budějovickým volejbalistům se nedařilo najít recept na obranu Beskyd (3:9), navíc přidávali i chyby a na pomoc přišel zkušený univerzál Filip Rejlek, později i Petr Michálek. Machovi se podařilo zastavit útoky Beskyd, de Amo přidal bod z podání, Rejlek útok ze zadní pozice a Jihostroj se přiblížil soupeři na dosah (20:21). Odvážní chasníci z Beskyd však víc nedovolili a koncovku setu zvládli.

Vstup do třetího setu se povedl lépe hráčům z Moravskoslezského kraje, obranu Jihostroje trápil především Mečiar a Romanutti. René Dvořák byl nucen vyčerpat oddechové časy velmi brzy a snažil se povzbudit a uklidnit své svěřence. Když Radek Mach vystavěl hráz Mečiarovi, jakoby nasměroval svůj tým na správnou vlnu. Nahrávač de Amo častěji vyzýval k útokům středové hráče (Todua, Mach) a karta se obrátila. Jihočeši v kvapíkovém tempu získali třetí sadu.

A ve stejném rytmu pokračovali domácí i ve čtvrté části zápasu (9:4). Hostující trenér Salon sáhl k výměně nahrávačů, Dolgopolova vystřídal Míšek. Prapor beskydských volejbalistů zdvihl ještě Mečiar, který razantním podáním dokázal umazat náskok Jihostroje. Víc už obhájce mistrovského titulu nedovolil a dokráčel si pro další vítězství.

Jihostroj České Budějovice – Black Volley Beskydy 3:1 (23, -21, 18, 16), čas: 105 minut, rozhodčí: Velinov, Krtička, diváků: 0.

České Budějovice: de Amo, Zmrhal, Mach, Schouten, Stoilovič, Todua – libero Kryštof (Koranda, Michálek, Rejlek). Trenér: René Dvořák.
Beskydy: Krysiak, Čechmánek, Dolgopolov, Mečiar, Široký, Romanutti – libero Pospíšil (Prokůpek, Míšek, Drozd). Trenér: Jakub Salon.