Do zápasu vstoupil domácí tým lépe než hosté. Náskok 7:2 byl zasloužený, Kladenští totiž byli pod velikým tlakem, navíc třikrát nevynuceně chybovali (10:4) a trenér Fortuník žádal poprvé o oddechový čas.
Do nominace pro zápas se v domácím týmu vůbec nevešel slovenský blokař Ondrovič, který ještě doléčuje zranění a v základní sestavě se objevil mladší z dvojice univerzálů Marek Šotola. Jihostroji letos skvěle funguje obrana na síti. Tu právě Šotola podpořil dělovkou ze servisu a první set se vyvíjel podle jihočeských not: 13:4. Trenér Fortuník se pokusil otočit gard nahrávačů, vyslal do boje Blažka a na post univerzála přešel Habr, ale všechno bylo málo platné.

Druhý set byl vyrovnanější a také o dost kvalitnější. V jeho polovině se Kladno, kterému už opět nahrával Habr, dokonce dostalo do vedení: 11:13. Filip Habr často a rád útočí, úspěšně se o to pokusil dvakrát i v této pasáži zápasu. Nebývá obvyklé, aby hrdinou zápasu bylo libero. Martin Kryštof jím ale v jihočeské sestavě bývá a byl i tentokrát. Hlavně jeho přehled, obrana a klid v rozehrách přetočily skóte na stranu Jihostroje.

Ve třetím setu se podařilo bodově odskočit také Kladnu: 1:4. Jeho hráči, včetně trenéra Fortuníka, často komentovali výroky rozhodčích, čím víc ale diskutovali s arbitry, tím méně se soustředili na zápas. Jihostroj obrátil průběh setu a trpělivou hrou si dokráčel pro třísetové vítězství.


Jihostroj ČB – Kladno 3:0 (16, 22, 24), rozhodčí Kovář, Grabovský. Čas: 75 minut. Diváků: 1368.
Kladno: Habr, Wallisch, Zajíček, Sobotka, Vemic, Hýský – Moník (Blažek, Koloušek). Trenér Fortuník.
Jihostroj ČB: de Amo, Šotola, Mach, Todua, Michálek, Kraffer – libero Kryštof (Křesťan, Staples). Trenéři Dvořák a Skolka.